Top News – Bizneset në Kosovë/ Ekspertet-pak përkrahje në pandemi
25/10/2020 16:30

Pandemia e koronavirusit, vec shëndetësisë, ka dëmtuar rëndë edhe bizneset. Shumë prej tyre kanë falimentuar, dhjetëra e mijëra punonjës kanë humbur vendet e punës dhe shtetet po përpiqen që përmes paketave ekonomike të ndihmojnë bizneset. Maqedonia e veriut, ka miratuar gjithsej 4 paketa rimëkëmbjeje, që përfshijnë ndihma për sektorët privatë dhe qytetarët. Por Kosova, ka vetëm një paketë emergjente, me të dytën që nuk është votuar ende në kuvend. Për kreun e odës ekonomike të kosovës, Berat Rukiqi, qeveritë e maqedonisë së veriut dhe shqipërisë kanë qenë më efikase në marrjen e masave për të ndihmuar bizneset, në krahasim me kosovën.

Top News – Kosovë, rekord vdekjesh/ Spitalet pa rezerva oksigjeni
02/12 20:37
Top News – 14 viktima në Kosovë/ Vjosa Osmani shërohet nga covidi
02/12 17:15
Top News – Kosova nuk rrezikon/ Masat anticovid mbeten në fuqi
01/12 21:14
Hiqet statuja problematike/ Në Prizren “Adem Jashari” do të riparohet
01/12 19:45
Top News – Kosovë, 10 viktima/ 521 raste të reja me covid
01/12 17:35
Top News – Menaxhimi i pandemisë/ Kosovë, opozita kritika qeverisë
30/11 22:02
Top News – Eksperte të Kosovës/ Vizitojnë varrezën masive në Serbi
30/11 21:45
Top News – Zgjedhjet në Podujeve/ Gashi- do të analizojmë humbjen
30/11 18:14
Top News – Vaksina e gripit/ Kosovë, fillon shpërndarja e saj
30/11 14:11
Top News – Podujevë e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj
29/11 13:17
Top News – Polemika në Kosovë/ Për shtatoren e Skenderbeut
29/11 12:56
Top News – Nuk ka ulje në Kosovë/ 14 viktima dhe 639 raste të reja
28/11 18:17
Prishtina sot është kuqezi/ Festime në Kosovë për Ditën e Flamurit
28/11 15:43
Top News – Kosova rrit zonat e kuqe/ 12 të vdekur, 764 raste të reja
27/11 20:12
Vaksinimi nga gripi në Kosovë/ Merren 200 mijë doza për të vaksinuar edhe të moshuarit
27/11 19:41
Top News – Përplasje për Vucic-in/ Prishtina, përgjigje Brukselit
27/11 16:38
Top News – Është `Fake News`/ Hoti- nuk kam dhënë dorëheqjen!
27/11 13:02
Top News – Bie propozimi i Thaçit/ Afati i dhomave të specializuara
27/11 12:58
379 mësues të infektuar/ Kosovë, 47 shkolla kanë kaluar në sistemin e mësimit online
26/11 19:52
Top News – Deklarata e Osmanit/ Do shfuqizoj vendime të Thaçit!
25/11 23:57