Top News – Bilanci i koronavirusit/ 13 viktima në Kosovë, 1 në Maqedoni
11/08/2020 16:09

13 viktima dhe 171 raste të reja të koronavirusit raportoi instituti kombëtar i shëndetit publik në kosovë për 24 orët e shkuara. Nga gjithsej 463 mostra të marra nga gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, 171 kan rezultuar pozitivë-thuhet në njoftimin e IKSHPK. Ndërsa numri i viktimave është 13 cka e con totalin në kosovë në 354. Numri total i rasteve pozitive, sipas të dhënave, është 10590 nga 41615 të dyshuar me sars cov 2. Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 190 pacientë ndërsa numri total i të shëruarve, deri më sot është 6248. Rastet aktive ndërkohë janë 3988. Për sa i takon numrit të rasteve, kryeson sërish komuna e prishtinës, me 46 raste, e ndjekur nga gjilani, gjakova, vitia etj.

Top News – Ja çfarë ndodhi/ 9 orë bastisje në OVL-në e UÇK
28/09 20:19
Drejtuesi i përkohshëm i shoqatës së veteranëve tregon 8 orët e bastisjes së Eulex
28/09 20:03
Top News – Pandemia në Kosovë/ Tre viktima, por pak raste
28/09 17:49
Top News – Hoti për asociacionin: Për ne është temë e mbyllur!
28/09 12:15
Top News – Vaksina e koronavirusit/ Kosova me shpresë te donacionet
27/09 18:00
Top News – Bilanci në Kosovë/ Tre viktima dhe 47 raste të reja
27/09 17:05
Top News – Kosovë: Sali Mustafa paraqitet të hënën para gjykatësit në Hagë
27/09 15:22
Top News – Arsimtarët me COVID-19, shkolla “Faik Konica” kalon në mësim online
27/09 13:15
Top News – Veprime të pavarura/ Hoti për prokurorinë speciale
26/09 17:53
Arrestime për frikësim dëshmitarësh/ Dërgohet në Hagë kreu i vetëranëve të UÇK
26/09 16:28
Top News – Bastisjet e arrestimet/ Thaçi e Haradinaj kundër
26/09 03:59
Shtyhet takimi i dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, shkak situata nga Covid-19
26/09 01:43
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
26/09 01:41
Top News – Arrestohet Hysni Gucati/ Kreu i veteranëve të luftës të UÇK
25/09 22:07
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 20:09
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Shtyhet takimi i së hënës
25/09 19:15
Eulex, arrestime për dosjet e Hagës/ Policia bastis selinë dhe zyrat e veteranëve të UÇK
25/09 16:09
Kosovë/ Qytetarët përplasen me policët e EULEX-it
25/09 15:47
Top News – Arrestohet kryetari i OVL-UÇK-së Hysni Gucati
25/09 14:38
Momenti i arrestimit të Gucatit, kryetarit të veteranëve të UÇK-së
25/09 14:21