Top News-Bien ndjeshëm rastet e reja me Covid / Mbetet i lartë numri i viktimave në vend
18/10/2021 19:25

Këtë të hënë rastet e reja me covid 19 kanë pësur një ulje të ndjshme, ndërsa numri I viktimave vijon të jetë I lartë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 9 viktima nga covid 19. Betejën me virusin e rrezishëm nuk e fituan, një 57 vjecar nga Lezha, një 66 vjecar nga Kruja, një 66 vjecr nga Mati, 2 qytetarë të moshave 71 dhe 74 vjec nga Tirana, 3 të moshuar të moshës 78 vjec nga Durrësi, Berati dhe Përmeti si dhe një 83 vjecar nga Vlora. Ministria e Shgëndetësisë bëri me dije se janë kryer në total 2 mijë e 522 testime, nga të cilat 217 prej tyre rezultuan pozitivë me koronavirus. Tirana vijon të jetë qarku më I infektuar, kun ë 24 orë ka regjistruar 43 raste të reja. Po gjatë këtij harku kohorë, janë shëruar 202 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 169 mijë e 85 që nga fillimi i pandmemisë në vend. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 153 pacientë, nga të cilët 24 janë në gjendje më të rënduar. Ndëkrohë, 6 mijë e 274 qytetarë janë të iunfektuar në të gjithë vebdin.

Top Channel/ Reshje të dendura dëbore, vijon të mbetet e bllokuar rruga e Arbrit
29/11 21:42
Top News-Përgjysmohen rastet e reja/Ja sa pacientë janë në gjendje të rëndë në spital
29/11 21:20
Top Channel/ Moti i keq, ja akset rrugore ku nuk do lejohet të kaloni pa zinxhirë
29/11 21:20
Top News-Ekzekutohet ish-deputeti i Shkodrës / Gjeti vdekjen në spital, një orë pas atentatit
29/11 21:02
Top News – Policia blindon Rrugën e Arbrit, nuk lejohet asnjë mjet pa zinxhirë
29/11 21:00
Top News – Rruga e Arbrit bllokohet nga reshjet e borës, 100 makina pa zinxhirë për të qarkulluar
29/11 20:19
Top News-Dy kufoma në Fier dhe Korçë/Zbulohen detajet, policia nis hetimet urgjente
29/11 20:07
Top News-Atentat ndaj ish deputetit / Plagoset, nuk dihen motivet dhe autorët
29/11 20:04
Top Channel/ Reshjet e shiut në Vlorë, Mamaj: Nuk ka asgjë për tu shqetësuar për 12 orët e ardhshme
29/11 19:55
Top Channel/ Rama sot hoqi traun! Bllokohet rruga e Arbrit, shkak reshjet e shumta të dëborës
29/11 19:48
Top Channel/ Abetarja u njehsua në 2012/ Autori Shezai Rrokaj: Të përmirësohet, jo ndryshohet
29/11 19:39
Top Channel/Varianti i ri i covid, pak të dhëna/Mjekët thonë se ka simptoma të ndryshme nga covid 19
29/11 19:35
Top News-Kishte të dashur nënën e autorëve / Vranë taksistin në Rinas, 2 vëllezërit në gjyq
29/11 19:09
Top Channel/Manastirliu takon Tedros:Mbështesim Traktatin Ndërkombëtar për përgjigjen ndaj pandemisë
29/11 19:08
Top News-Gjenden dy kufoma, njëra prej tyre e dekompozuar
29/11 18:54
Top News-Atentat me silenciator në Shkodër, plagoset ish-kryetari i komunës së Velipojës
29/11 18:53
Top Channel/ Plagosje me armë zjarri me silenciator në mes të Shkodrës
29/11 18:51
Top Channel/ E rëndë në Fier/ Gjendet i mbytur dhe i dekompozuar në një kanal me ujë një person
29/11 18:35
Top Channel/ Ulen ndjeshëm temperaturat, nis dëbora dhe në Kosovë
29/11 18:16
Top Channel/ Reshjet e dendura të shiut ‘pushtojnë’ vendin, lumi Shkumbin del nga shtrati
29/11 18:15