Top News-Asnjë viktimë nga Covid 19 / Kosovë-Qetësohet situata pandemike, 14 raste
20/10/2021 19:49

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga covid-19 në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se këtë të mërkurë janë raportuar 14 raste të reja të infektuara me këtë virus, nga 2.140 testime të kryera. Nga njoftimi zyrtarë po ashtu bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 61 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157 mijë e 83 që prej fillimit të pandemisë në vend. Ndrkoh në total numri i rasteve aktive është 515.Nga të dhënat e Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, po ashtu bëhet me dije se po gjatë këtij harku kohorë janë dhënë 6 mijë e 705 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjithë Kosovën janë dhënë 1.514.370 doza të vaksinës. Prej tyre 681 mijë e 450 qytetarë janë vaksinuar me të dyja dozat.

Top News-Tre të vrarë me armë në Kosovë/Dy nxënës dhe shoferi i autobusit të shkollës
26/11 21:15
Top News- A ka shpresë për negociatat /SHBA dhe BE po i bëjnë presion të fortë Bullgarisë
26/11 18:21
Top News- Kryeministër shqiptar në Mal të Zi/Kë propozojë partitë shqiptare në krye të vendit
26/11 13:13
Top News- Hiqet kufiri Kosovë – Shqipëri /Pa doganierë, do të ketë vetëm kamera
26/11 13:03
Top News- Italia mbyl kufijtë/Alarm nga varianti i ri i Covid 19
26/11 12:38
Top News – Gaz të lirë e mbështetje për Kosovën / Putin bujar me Vuçiç, aleanca e hershme vazhdon
26/11 12:17
Top News-Zbulohet misteri i të mbijetuarit../Emri i arabit në listë, nuk kishte lidhje me tragjedinë
26/11 11:39
Top News-Presidenti Vuçiç jep alarmin/Çfarë po ndodh me popullsinë e Serbisë
25/11 16:59
Top News – Negociatat, kërkesa e Bullgarisë/ ‘Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut’
25/11 16:16
Top News – ‘SOS’ tjetër për Bosnjen / Schmidt: I gjithë rajoni po shkon drejt krizës
25/11 14:36
Top News – Shqiptarët në burgjet greke/ Janë dënuar pa avokat dhe pa përkthyes
25/11 14:34
Top News – Gabimi njerëzor, pista kryesore / Aksidenti tragjik, prokurorët bullgarë japin detaje
25/11 13:48
Top News – Hakmarrje, apo çmenduri e çastit!/ U arratis nga spitali dhe vrau djalin shqiptar
25/11 12:51
Top News – Escobar ‘godet’ Ballkanin e Hapur / ’Nuk mund të ketë sukses pa gjithë rajonin’
25/11 12:15
Top News – Mister, një i mbijetuar është zhdukur / 44 viktima shqiptare nga aksidenti në Bullgari
25/11 12:05
Top News-‘Nuk mund të presim BE’ / Rama shpjegon pse ‘lindi’ Ballkani i Hapur
24/11 22:20
Top News-Bosnja në rrezik lufte! / Bashkimi Europian në alarm për zhvillmet e fundit
24/11 22:16
Top News- Vuçiç takon Putin për Ballkanin / Presidenti rus e pret në rezidencën luksoze
24/11 22:11
Top News- Negociatat dhe hapja e kapitujve / Plani për Shqipërinë i Qeverisë së re gjermane
24/11 19:54
Top News- Mbledhja e radhës e dy qeverive / Ekskluzive, çfarë po përgatit Rama dhe Kurti
24/11 17:55