Top News – Aksidenti tragjik në Lezhë/ Ndërron jetë inferimierja, tre famijarët plagosen
07/05/2021 22:09

Është perkeqësuar bilanci i aksidentit të ndodhur në aksin Lezhë-Shkodër në kryqëzimin e Kakarriqit. Ka ndërruar jetë në spitalin e traumës infermierja Marjeta Gjergji e cila mbeti e plagosur në aksidentin që ndodhi paraditen e së të enjtes. Të plagosur në aksident kanë mbetur tre familtarët e saj, djali i mitur, bashkëshorti dhe e vjehrra. Ata ndodhen në spital ku kanë marrë ndihmën e duhur dhe mësohet se janë në gjendje të stabilizuar. Aksidenti tragjik ndodhi në aksin Lezhë-Shkodër rreth orës 11:00 të paradites së tw enjtes, ku automjeti i drejtuar nga bashkëshorti i Marjeta Gjergjit u përplas me një automjet tjetër, ku paraprakisht shkak dyshohet të ketë qenë një parakalim i gabuar. Sipas policisë mësohet se personat që ndodheshin në automjetin tjetër nuk kanë marrë lëndime serioze. Po gjatë paradites së të enjtes në Lezhë u shënua një tjetër aksident të në aksin Lezhë-Laç, në afërsi të kryqëzimit të Rrilës, ku një automjet tip "Volsvagen" përplasi një të mitur i cili po kalonte rrugën. Ai u dërgua për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal , ndërsa policia shoqëroi në komisariat drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin, një 56 vjeçar banues në Lezhë.

Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50
Top Channel/ Heci i Bënçës. Banorët konfliktohen me kompaninë ndërtuese, dhunohet edhe Auron Tare
18/06 15:19
Top Channel/ Veliu dhe Mehmeti nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit
18/06 15:07
Top News – Vendimi i papritur për 82 mln lekë/ 31 pasuritë miliona euro të Moisi Habilajt
18/06 14:54
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg. Gjykata konfirmon dënimin për trafik droge
18/06 14:44
Top News – Operacion, ‘Gaxhai’ del nga burgu/ I ‘forti’ i Vlorës i dënuar me burg përjetë
18/06 14:15
Top Channel/ Elbasan. Aktiviteti sensibilizues, stop shfrytëzimit të fëmijëve për punë
18/06 14:10
Top News – Kërcënimi për pasurinë e gjyqtarëve/ Do sekuestrohet, kërkesë e ndërkombëtarëve
18/06 14:00
Top News – Urdhrat e prerë në luftën antikrim/ Si duhet të veprojnë strukturat e hetimit
18/06 13:37
Top Channel/ Përplasje mes banorëve të Bënçës dhe pronarëve të kompanisë së asfaltit
18/06 13:30
Top News – Momenti i duhur për kthesën e forte/ Sekuestrimi i pasurisë së të korruptuarve
18/06 13:22
Top News – BE hap rrugët për shqiptarët/ Do lëvizin lirshëm, pas bllokimit një vit
18/06 12:53
Top Channel/ Vlorë. Humb jetën shtetasi austriak, dyshohet se…
18/06 12:45
Top Channel/Leli refuzon ballafaqimin me këshilltarët,kërkon pezullimin nga detyra të Agron Gjipali
18/06 12:37
Top Channel/ Jo punës së fëmijëve/ Aktivitete në Elbasan për sensibilizmin kundër shfrytëzimit
18/06 12:36
Top Channel/ Po vjen i nxehti afrikan/ Të dielën temperaturat shkojnë në 34 gradë
18/06 12:33
Top Channel/ Rregullat e reja për plazh/ Sa po zbatohen në bregdetin e Durrësit
18/06 12:32
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg/ Solli kokainë me banane nga Ekuadori
18/06 12:25