Top News – ‘Air Albania’ mbyllet sërish / Dëmtohet fusha, impianti modern bën pushim 1 javë
23/11/2021 18:30

Stadiumi 'Air Albania' do te duhet te mbyllet serish si pasoje e problemeve me fushen. Skuadrat qe do te vuajne ne kete rast do te jene Dinamo dhe Partizani. Kjo eshte e disata here pergjate nje periudhe te shkurte qe impianti me modern ne Shqiperi detyrohet te mbylle dyert si pasoje e prishjes se tapetit te barit qe vjen nga zhvillimi i ndeshjeve te shumta. Pergjegjesit qe merren me mirembajtjen e fushes kane sugjeruar qe ti jepet nje jave afat fushes sapo te vije ne gjendjen normale. Tirana e drejtuar nga Orges Shehi nuk ndikohet aspak nga ky vendim i casteve te fundit pasi te dyja ndeshjet e radhes i ka ne transferte ndaj Skenderbeut dhe Egnatias ndersa nga ana tjeter Dinamo dhe Partizani do te duhet te luajne serish ne 'Elbasan Arena'. Blute e Bledi Shkembit do te duhet te udhetojne jashte kryeqytetit per sfiden ndaj Kastriotit me 28 nentor, ndersa Demat e Kuq do te luajne vetem pas tre ditesh ne te njejtin stadium takimin e forte me Teuten. Impiantet sportive jane kthyer ne nje problem shume te madh per ekipet e Superiores ne fillimin e edicionit te ri futbollistik, ku ndryshimi i shpeshte i stadiumeve ka sjelle dhe interes me te ulet te tifozeve dhe rrjedhimisht te ardhura me te pakta per klubet.

Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56
Top News- Me trajnerin e ri/ Partizani nis vitin 2022 ndaj Egnatias
15/01 19:44
Top News- Trishtim në futbollin shqiptar/ Ndërron jetë legjenda Ramazan Rragami
15/01 18:27