Top News – Abuzimi 1.5 mln dollarë/ Në pranga kreu i hidrokarbureve
27/10/2020 11:08

Policia ka vënë në pranga drejtorin e Hidrokarbureve, Klodian Gradeci. 45-vjeçari u arrestua në kuadër të operacionit të koduar “Akciza”, për të cilin Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg”, për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës. Gradeci dyshohet se së bashku edhe me biznesmenë dhe zyrtarë të tjerë i kanë shkaktuar një dëm prej 1.5 milionë dollarë buxhetit të shtetit. Nepermjet njoftimit te policise behet e ditur se, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar “Akciza”, i finalizuar më datë 6 tetor, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kontrabandës me mallra, u arrestut 45 vejcari Gradeci. Nderkohe më parë eshte arrestuar Denis Durrësi, drejtor i Drejtorisë Ekonomike tek Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore, vartësi i tij, inspektori Qani Hoxhaj dhe dy inspektorë tatimorë, Arben Doda e Simon Marku dhe biznesmenin Naim Kasa. Prokuroria ka dyshime të arsyeshme se punonjësit e AKBN-së certifikuan punimet qe nuk ishin kryer asnjëherë në qytetet ku kompania “Feniks” kishte detyrim të investonte sipas një marrëveshjeje hidrokarbure për shfrytëzimin e 8 puseve të naftës.

1 vit nga tërmeti tragjik, Rama: Ditët më të çmendura të jetës time! Çdo krizë është një mundësi e re
26/11 08:24
Top News – Pas tërmetit tragjik…! 50 të arrestuar, të gjithë të lirë
26/11 00:00
Zjarrfikësi hero i Bashkisë së Tiranës shmang ngjarjen e rëndë në Rrugën e Kombit
25/11 22:09
Top News – Një vit nga tërmeti…! 50 sekondat mes jetës dhe vdekjes
25/11 21:00
Top News – Një vit nga tërmeti…! 50 sekondat mes jetës dhe vdekjes
25/11 20:52
Top News – 11 mjekë në Shqipëri/ Viktimat e koronavirusit në 9 muaj
25/11 20:49
Ilaçet më rimbursim. Caktohen depot/ Udhëzimi problematik që shmang konkurencën në treg
25/11 19:49
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i fortë sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 19:46
Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave e Vajzave/ Godina e Presidencës portokalli
25/11 19:43
Shkollat do kalojnë online/ Manastirliu: Nga 1 dhjetori mësim i alternuar
25/11 19:27
“Biseda për tranzicionin”/ Presidenti Meta ishte i ftuar në panelin e UET
25/11 19:25
Top News – Meta aspak modest! ‘Fitorja ime, reforma në drejtësi’
25/11 18:49
Top News – I ‘tmerrshmi’ i Beratit/ OFL për vrasësin e dënuar në Itali
25/11 18:48
Top News – Elbasan, sherr me armë/ Një nga autorët kapet në spital
25/11 18:47
Top News – Bien shifrat e covid/ 8 humbje jete, 644 raste në 24 orë
25/11 18:06
Top News – OFL… drejt fundit! Shumë kërkesa e pak vendime në SPAK
25/11 18:04
Top News – Covid 19, masat e reja/ Për shkollat dhe skenari online
25/11 18:02
Top News – Buxheti i vitit 2021/ Bashkia e Tiranës nis dëgjesat
25/11 17:08
Top News – Mjekët për pandeminë/ Të vihen në punë spitalet rajonale
25/11 16:04
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i forte sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 15:35