Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12/2021 19:23

Christian Eriksen po perdor qendren stervitore te ish klubit te tij danez Odense, ne menyre qe te gjeje kondicionin e duhur fizik per tu rikthyer ne futbollin profesionist. Mesa duket, 29 vjecari ka hedhur pas kraheve arrestin kardiak qe pesoi gjate EURO2020 ndaj Finlandes, nje moment i trishte qe vuri ne alarm te gjithe boten e futbollit. Sipas raportimit te mediave, Eriksen nuk u stervit me grupin e lojtareve te Odenses por nen vezhgimin e nje trajneri personal. Vete kreret e ekipit nga Danimarka e priten me dashamiresi kerkesen e mesfushorit teksa drejtori i tyre sportiv, Michael Hemmingsen u shpreh se jemi shume te lumtur qe Eriksen po stervitet ne ambjentet tona. Thuhet qe ish futbollisti i spikatur i Ajax, Tottenham Hotspurs dhe Inter filloi stervitjen qe nga ora 8 e mengjesit, me fokusin kryesor qe ishte te kontakti me topa dhe disa ushtrime te moderuara. Cristian Eriksen eshte akoma nen kontrate nga klubi zikalter por per shkak te rregullave te futbollit italian lidhur me problemet kardiake ai mund te mos luaje me ne Serie A. Mesfushori danez ka luajtur ne me shume 60 ndeshje per Inter qe kur u bashkua nga skuadra e Spurs para 18 muajve dhe ai dha nje kontribut te vyer per zikalterit ne fitimin e titullit te pare pas 11 vitesh.

Top News – Buffon, nga bastet tek sfida e radhës/ ‘Luaj deri 50 vjeç, dua botërorin e gjashtë’
28/01 19:14
Top News- Teuta mund Skënderbeun në borë/ Kupa, nuk ka fitues në derbin Dinamo-Partizani
27/01 21:19
Top Channel/ Derbi ndahet në “paqe”/ Kupa, Dinamo-Partizanin 1-1, Teuta mund Skënderbeun
27/01 19:51
Top News- Formula 1 në Singapor/ Gara në kalendarin e Botërorit deri në vitin 2028
27/01 12:23
Top News- Finalja e Super Bowl/ Do ta presë Los Angeles nën masat anticovid
27/01 12:23
Top News- Lojërat Dimërore 2022/ Pekin, hapen zyrtarisht 3 fshatra olimpikë
27/01 11:25
Top Channel/ Çerekfinalet e Kupës/ Vllaznia mund Flamurtarin në Vlorë, Laçi barazon me Egnatian
26/01 19:17
Top News- Dy vjet pa legjendën e NBA/ Përkujtohet Bryant, Mamba Mentality ndryshoi sportin
26/01 13:00
Top News- Të tmerruar nga grabitjet e shtëpive/Yjet e Premier League punësojnë trupa speciale
25/01 17:12
Top News- Tirana fiton Derbin me Dinamon/ Bardheblutë, sërish 6 pikë përpara Kukësit
25/01 10:52
Top Channel/ Tirana fiton derbin me Dinamon.Ndeshja u vendos nga një gol i Xhixhës në minutën e 69
25/01 03:08
Top Channel/ Zgjedhjet në FSHF. Debate për zgjedhjen e presidentit të shoqatës rajonale të Tiranës
24/01 23:06
Top News- Derbi në fushë, Policia në mes!/ Supermasa për sfidën mes Dinamos e Tiranës
24/01 14:57
Top News-Kukësi rigjen fitoren/ Mund Skënderbeun, tani 3 prapa Tiranës
23/01 19:17
Top Channel/ Laçi ngjitet në vendin e dytë/ Mund Teutën 2-4, Partizani ngec me Kastriotin 0-0
22/01 19:59
Top News- Teuta nuk di më të fitojë/ Humbet me Laçin, Partizani ngec ndaj Kastriotit
22/01 18:02
Top News- Vllaznia frenohet sërish/ Shkodranët, vetëm barazim 1-1 me Egnatian
22/01 11:31
Top Channel/ Egnatia merr një pikë në “Loro Borici” përballë vendasve falë barazimit 1-1
21/01 19:58
Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48