Top News – 500 viktima nga Covid 19/ Pandemia, shifra rekord infektimesh
30/10/2020 10:56

Që prej nisjes së pandemisë e deri më tani, në Shqipëri janë shënuar 500 humbje jete, ndërsa ka një rritje kohët e fundit edhe për të infektuarit që janë nga të gjitha qytetet e vendit. Në listën e qyteteve me numrin më të lartë të infektimeve e mban Tirana e më pas Durrësi, Korca, Elbasani, Shkodra dhe Fieri. Ekspertët thonë se Tirana ka edhe numrin më të lartë të humbjes së jetëve. Shifra prej 500 viktimash është deklaruar zyrtarisht nga Ministria e Shëndetësisë, ndërsa nuk ka të dhëna për të tjerë që mund të kenë humbur jetën e që për shumë arsye nuk janë raportuar në institucionet spitalore. I lartë vijon të jetë edhe numri i të sëmurëve që po trajtohen në dy spitalet Covid, ku janë të shtuar 291 pacientë, 13 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar. Konfirmohet nga autoritetet shendetësore se janë shëruar 114 qytetarë, duke e çuar në 11,007 numrin e të shëruarve në vend që prej fillimit të epidemisë, ndërsa numri i rasteve aktive është 8809 persona.

Top News – Pasuritë e sekuestruara/ Këshilla amerikane për ripërdorimin
24/11 19:56
Gjeniu i verbër i kalendarit/ Romeo Deda ka një memorie fenomenale për ditët dhe numrat
24/11 19:52
Pikëpyetje për misionin e OFL/ GJKKO i sugjeron Gjonajt ndryshimin e neneve për sekuestron
24/11 19:46
Studentët, kundër mësimit online/ “Nuk ka efikasitet dhe shpenzimet mbeten të njëjta”
24/11 19:31
Bilanc edhe më i rëndë, 19 viktima/ 744 raste të reja, 455 të shtruar në 3 spitalet Covid
24/11 19:29
Top News – 2 pikat e rendit të ditës/ Emrat e kandidatëve në kushtetuese
24/11 19:25
Top News – PD, Basha me mjeket/ Vijon akuzat për fshehje viktimash
24/11 18:00
Top News – Ekzekutimet në Ekuador/ Shqiptarët, pjesë e rrjeteve mafioze
24/11 17:55
Top News – Gjobiten 512 qytetare/ Nuk mbanin maskat në rrugë
24/11 16:33
Top News – Meta i kthen në kuvend/ Ndryshimet në ligjin e policisë
24/11 16:30
A do ketë festime? Gjermania, rregulla të forta për të penguar pandeminë
24/11 16:06
1500 shtëpi në rindërtim/ Veliaj: Pjesa më e madhe përfundon para vitit të ri
24/11 15:24
Kufiri me Greqinë i mbyllur/ Sot kalojnë vetëm këmbësorët, kamionët-frigorifer dhe rastet emergjente
24/11 15:14
Në radhë për grafinë/ Tek Dispanseria nuk ka fare distancim fizik
24/11 15:13
88 raste të reja në qarkun e Korçës/ Infektohen sërish mësues, 29 prej tyre në Pogradec
24/11 15:11
Përgatitet spitali i Elbasanit/ Do presë pacientë covid nëse mbushen spitalet e Tiranës
24/11 15:10
Top News – Plagosën bashkëshortet/ Shpërthen bombola e gazit në banese
24/11 15:10
Paditet në SPAK dhëndri i Berishës/ Privatizimi i Partizanit. Padi edhe ndaj Berishës, Imamit
24/11 15:07
Top News – Rindërtim pas tërmetit/ Petrelë, shkolla drejt përfundimit
24/11 14:42
Top News – PD akuza ministres Xhaçka/ Udhëtime 10 mijë euro me helikopter
24/11 14:39