Top News – 3 viktima të tjera nga Covid/ Ulet ndjeshëm numri i pacientëve në spitale
08/05/2021 18:14

Ndonëse prej ditësh po përballemi me shifra të ulëta të infektimeve me covid 19, dhe pandemia ka hyrnë një fazë të qetë, nuk ka kaluar as edhe një ditë e vetme pa viktima. Edhe këtë të shtunë ministria e Shëndetësisë raportoi për 3 humbje jete si pasojë e komplikacioneve nga covid 19 dhe janë 2 qytetarë nga Tirana, 1 nga Lezha, të moshave 50-72 vjeç. Me këto viktima numri i jetëve të humbura në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 2411 persona. Gjatë 24 orëve të fundit janë tesyuar edhe një numër record personash, si asnjëherë më parë gjatë 14 muajve të pandemisë, sipas të dhënave të ministrisë së shëndetësisë janë testuar 4516 persona të dyshuar për covid 19, prej të cilëvbe kanë rezyltuar pozitiv 89 qytetarë. Nga këto 25 raste janë shënuar në Tiranë, 8 në Fier, 7 në Vlorë, 6 në Durrës, nga 4 raste në Devoll, Pogradec, Sarandë dhe më pak raste në bashkitë e tjera të vendit. Ndërka është ulur edhe më tej numri i të sëmurëve që po trajtohen në spitale, ku mësohet se janë të shtruar 99 pacientë, 10 në terapi intensive, nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar. Në 24 orët e fundit janë shëruar 873 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 116,126 që nga fillimi i epidemisë. Numri i rasteve aktive vijon të jetë i lartë dhe janë përkatësisht 13 129 persona të infektuar.

Top News – Buxheti që vjen nga infrastruktura/ Bashkitë, si u gjetën fondet në emergjencë
20/06 14:38
Top News – Mjekët që presin për një vend pune/ Erdhi momenti, jo më kontrata specializantësh
20/06 13:41
Top News – Dy kërkesat për sezonin turistik/ Apel i fortë për anëtarët e komitetit teknik
20/06 13:28
Top News – Troket vala e të nxehtit afrikan/ Java e frikshme në Greqi, rrezikon Shqipëria!
20/06 12:59
Top Channel/ Vijnë vaksina të tjera kineze, Rama: Deri tani 1 milion doza vaksinash në Shqipëri
20/06 12:38
Top Channel/Një qershor si gushti,i nxehti dhe lirimi i masave sjellin dyndje pushuesish në bregdet
20/06 12:37
Top Channel/ “Shtëpi bari” në Shijak, arrestohen elektricistët. Pronarët në kërkim
20/06 12:35
Top Channel/ Plumba drejt lokalit, plagoset administratori dhe një kalimtar në Sarandë
20/06 12:35
Top Channel/ Kjo është vila 3-katëshe në Shijak e kthyer në ‘shtëpi bari’
20/06 12:33
Top Channel/ Fundjava çon në plazh të gjithë qytetarët, Vlora ‘pushtohet’ nga turistët
20/06 12:31
Top Channel/ Festa e grurit në Fier, paradë autokombajnash mes këngëve dhe valleve
20/06 12:14
Top Channel/ Të gjithë për në plazh, trafik në dalje të Shkodrës
20/06 12:06
Top Channel/ Festa e Qershive ndez për dy netë “flakë” Beratin, këngët e vallet mbledhin turistët
20/06 12:02
Top Channel/ Qytetarët bllokohen në trafik në autostradën Tiranë-Durrës, makinat pësojnë defekte
20/06 11:58
Top Channel/ Plumba biznesmenit, plagoset edhe kalimtari. Ja vendi ku ndodhi plagosja në Sarandë
20/06 11:54
Top News – Shpikja britanike në mes të Shijakut/ ‘Shtëpitë bari’, dy elektricistë në pranga
20/06 11:42
Top News – Atentat në Sarandë, plagoset turisti/ Kush është pronari që u qëllua me 20 plumba
20/06 11:28
Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06 11:26
Top News – Trafik droge nga Pogradeci në Ohër/ Kufiri liqenor, linja e trafikantëve të vegjël
20/06 11:08
Top Channel/ Dritëhijet e Mid’hat Frashërit, debati i historianëve në ‘Exclusive’
20/06 11:02