Top News – 250 stolat e derbit në Tiranë / ‘Kryqëzojnë’ me gjobë skuadrat kryeqytetase
27/10/2021 20:17

Derbi Tirana Partizani nuk mund te kalonte pa incidente. Atmosfera e krijuar ne kete perballje gjithnje ka qene e nxehte dhe e mbushur me emocione por skenat e pahijshme jane perseritur edhe njehere tjeter. Nuk eshte hera e pare qe dicka e tille ndodh ne stadiumet shqiptare por eshte e paprecendente kur format e dhunes shfaqen edhe ne stadiumin me standarte evropine te Air Albania. Se fundmi eshte raportuar per sjellje te gabuar nga ana e tifozeve te Partizanit te cilet kane thyer stolat e stadiumit 'Air Albania'. Jane demtuar dhe hequr nga vendi nje sasi e madhe stolash te impiantit modern duke lene edhe njehere tjeter nje imazh negativ, pas sjelljeve te ngjashme edhe ne takimin e Shqiperise ndaj Polonise. Pjesa me e madhe e te pranishmeve ne stadium paten nje sjellje korrekte duke qene ne te njejten lartesi me nivelin e derbit por problemet filluan pas heqjes se stolave dhe hedhjes se tyre drejt fushes, nje episod qe nuk mund te lihet pa ndeshkuar nga ana e Federates Shqiptare e Futbollit.

Top News – Messi në telashe/ Hoteli i tij me vlerë 30 milionë do të prishet
02/12 19:23
Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12 19:23
Top Channel/Rikthehen ndeshjet e Superiores, të shtunën e të dielën do luhet java e 10 e kampionatit
02/12 16:12
Top News-Teuta-Vllaznia/ Sfida kryesore e javës së 11 të Superiores
02/12 14:38
Top News- Tifozi me probleme shëndetësore/ Ndeshja Watford-Chelsea u ndërpre për 15 minuta
02/12 12:44
Top News – Rikthimi i Partizanit / Demat synojnë vazhdimësinë pas suksesit ndaj Teutës
01/12 19:27
Top News – Dy bodigardët e Cristiano Ronaldos / Në telashe, tashmë nën akuzë nga policia
01/12 19:05
Top News – Ronaldo përgënjeshtron zërat / Portugezi akuzon kryeredaktorin e njohur
30/11 20:25
Top News – Java e 10-të e Superiores / Tirana bën ‘hap fals’, Kukësi ngushton diferencën
29/11 19:35
Top News – Egnatia shkarkon Maganin / Klubi rrogozhinas mbyll bashkëpunimin me trajnerin
29/11 17:41
Top News- Rihapen llogaritë për titullin/ Kukësi mposht Egnatian, fiton edhe Dinamo
28/11 16:36
Top News-‘Zbardhet’ Premier League/ Bora e dendur shtyn sfidën Burnley-Tottenham
28/11 15:29
Top News- Teuta nuk humbet kohë/ Cakton Renato Arapin si trajner në vend të Martinit
28/11 15:17
Top Channel/Turne futbolli për fëmijë/ Promovohen talentet e reja në kryeqytet
28/11 12:48
Top News- Skënderbeu frenon Tiranën/ Vllaznia, fitore e rëndësishme ndaj Laçit
28/11 11:27
Top Channel/ Skëndërbeu barazon me Tiranën, Vllaznia fitoi në Shkodër me Laçin
28/11 01:49
Top News -Do të quhet ‘Kukës Arena’ / Verilindorët ndryshojnë emrin e stadiumit
27/11 16:06
Top Channel/ Tirana luan në Korçë/ Ndërsa Vllaznia pret sot Laçin
27/11 13:58
Top Channel/ Partizani fiton me Teutën, kryeqytetasit marrin një fitore në minutat shtesë
27/11 02:09
Top News – Fisnikëria e Ronaldos / I përgjigjet ftesës së Pink për të ndihmuar fëmijët
26/11 22:06