Top News – 2 humbje jete në 24 orë/ Infektimet nga covid mbeten të ulëta
07/05/2021 19:30

Dy viktima të tjera janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë si pasojë e komblikacioneve të shkaktuara nga koronavirusi. Ministria e Shendetësisë bëri të ditur se dy qytetarët që kanë humbur jetën janë nga Tirana, të moshave 52 dhe 78 vjeç. Numri i përgjithshëm i viktimave që nga fillimi I pandemisë ka shkuar 2,408 persona. Ndërkaë në krahasim më dy ditët e kaluara, ka pësuar rënie numri I rasteve të reja dhe janë 67 persona të prekur nga covid 19 si rezultat I 2728 testimeve të kryera ndaj personave të dyshuar. Nga këto raste 17 të prekur janë në Tiranë, 9 në Korçë, 7 né Shkodër, 5 në Devoll, 4 në Pogradec dhe më pak infektime në bashkitë e tjera të vendit. Është ulur më tej edhe numri i të sëmurëve që po trajtohen në spitalet COVID , ku po marrin mjekim 104 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar. Edhe në të dhënat e kësaj të premteje pozitiv është numri i lartë i të shëruarve, ku janë 891 qytetarë që kanë fituar betejën me virusin, duke e çuar numrin e të shëruarve në 115,253 që nga fillimi i epidemisë. Numri i rasteve aktive në vend ka vijuar të bjerë, dhe aktualisht janë 13 916 persona të prekur nga koronavirusi.

Top News – Një vit pa figurën poliedrike…! ‘Me moikomin, libri në një vjetorin e vdekjes
22/06 00:39
Top News – Ekipi me të besuarit e Bashës/ Nga bardhi te Paloka e Spaho, ç’pritet në PD
21/06 23:00
Top News – Sinjali pozitiv nga Sllovenia/ Shqipëria mund të ndahet nga Maqedonia
21/06 22:40
Top News – Mandat deputeti me vetëm 360 vota! Rama zgjedh Durrësin, kryemadhi fierin
21/06 22:17
Top News – Çimi trafikant me dy emra e mbiemra/ Banda e kokainës nga Gjermania në Zvicër
21/06 22:09
Top Channel/ Gjirokastër. Digjet masivi me shkurre, shuarja e plotë mund të dojë orë të tëra
21/06 22:00
Top News – Plazhet plot, por pa roje bregdetare! Asnjë siguri, pushuesit frikë nga mbytjet
21/06 20:09
Top News – Zgjedhjet, OK edhe nga Asambleja e KiE/ ‘Paqartësitë nuk cënuan legjitimitetin e tyre’
21/06 20:07
Top News – Dosja e famshme me numrin 339/ Mbyllet gjykimi, ja komisionerët e dënuar
21/06 20:04
Top News – SPAK, një tjetër dosje për Çapjajt/ Atentati mafioz i 2016 ndaj Saimir Beqirit
21/06 20:01
Top Channel/ Çuçi: Janë shembur 61 objekte, 29 të arrestuar dhe 94 milionë lekë gjoba
21/06 19:59
Top Channel/ “Bomba” e plehrave Pogradec/ Në zonën e mbrojtur është krijuar një mal me mbetje urbane
21/06 19:41
Top Channel/ 15 arrestime për testet covid/ I përgatisnin false për personat që udhëtonin jashtë
21/06 19:37
Top Channel/ Konflkti Ademi-Ndreu, reagon KE/ ”Ngrijmë statusin e shoqatës”
21/06 19:35
Top Channel/ Rama lë Vlorën. Deputet në Durrës/ Dorëzon në KQZ dokumentin për mandatin
21/06 19:32
Top News – Rama ‘braktis’ Vlorën për Durrësin/ Pas 8 vitesh tërhiqet, sipas nenit 67 të kodit
21/06 19:30
Top News – Përkthyesi mbajti peng trafikantin/ U kap me kokainë, mbetet në burg pa afat
21/06 18:57
Top News – Negociatat, ende pa një vendim! Shqipëria e kërcënuar nga Maqedonia e veriut
21/06 18:42
Top News – Dy mjekë në pranga për testet covid/ 15 urdhra ndalimi, u zbuluan nga përgjimet
21/06 18:13
Top News – Kryemadhi ‘shet’ Kejdi Mehmetajn/ I jep mandatin petrit vasilit me 361 vota
21/06 17:54