Top News – 12 viktima në Maqedoninë e Veriut/ Ulen shifrat e rasteve të reja nga Covid
20/09/2021 20:45

Janë përgjysuar rastet e reja dhe viktimat nga covid 19 në Maqdoninë e Veriut. Nga të dhënat e publikuara nga ministria e shëndetësisë, vihet re se në krahasim me një ditë më parë, ka një rënie të ndjeshme të rasteve të reja të infekimeve dhe fataliteteve. Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 12 viktima, duke e cuar numrin total të viktimave në 6 mijë e 472. Ndëkrohë, po gjatë kësaj fashe orare janë regjistruar 154 raste të reja, nga 1 mijë e 967 testime të kryera. Ndërkohë janë shëruar 408 pacientë. Sipas të dhënave zyrtare, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus në vend ka arritur në 187 mijë e 68, 167 mijë e 810 prej tyer tashmë janë shëruar. Aktualisht numri i rasteve aktive me covid-19 në Maqedoninë e Veriut është 12 mijë e 786.

Top News- Alarm në Greqi/Mbërrin varianti më ngjitës i Covid-19
28/10 19:37
Top News-‘A do nisë lufta në dhjetor’/Gazeta franceze analizë tronditësë për Ballkanin
28/10 16:54
Top News- Mali i Zi i shpall luftë mafies/Ligj Antimafia për ‘shtypjen’ e krimit të organizuar
28/10 16:42
Top News- Serbia del hapur kundër SHBA/Vuçic-Mbështesim Kinën në lidhje me Tajvanin
28/10 16:35
Top News – Kurti: Nuk ndihem i rrezikuar / U kërcënua me jetë, rriten masat e sigurisë
28/10 15:37
Top News-‘A do nisë lufta në dhjetor’/Gazeta franceze analizë tronditësë për Ballkanin
28/10 15:33
Top News – Kishin lidhje me Hezbollahun / Kosova, sanksione për 7 individë dhe 1 kompani
28/10 11:48
Top Channel/”Kush nuk justifikon pasurinë, ia merr shteti”:Mali i Zi,dorë të hekurt anti-korrupsion!
28/10 11:45
Top Channel/ 50 mijë euro për të vrarë Kurtin; serbi dërgon mesazh-blindohet banesa e kryeministrit
28/10 11:33
Top News – Shpërblim për vrasjen e Kurtit / Kryeministri i Kosovës nën masa të shtuara sigurie
28/10 10:57
Top News- Haga hedh poshtë kërkesën / Thaçi mbetet në paraburgim
27/10 21:22
Top News – ‘Mjaft me politikat nacionaliste’ / I dërguari amerikan kritikon lidërët e Ballkanit
27/10 18:34
Top News- Do të jetë katastrofik / Vuçiç paralajmëron aksion të ri në Veri
27/10 17:15
Top News- Dozë e dytë për të hyrë në kafe/Maqedonia e Veriut ‘dënon’ të pavaksinuarit
27/10 15:15
Top News – Rriten çmimet në Kosovë / Qeveria, paketë për të ndihmuar qytetarët
27/10 14:25
Top News – Mjaft me agresivitet! / Kryeministri grek apel Turqisë: Të ulemi në bisedime
27/10 14:24
Top Channel/ Vuçiç paralajmëron tensione:”Në 6 nëntor, aksion tjetër në veri të Kosovës”!
27/10 14:22
Top News- Bazë amerikane në Mitrovicë / Ekspertët-SHBA t’i japë mesazh të prerë Serbisë
26/10 18:11
Top News-‘Dënohen’ edhe të vaksinuarit / Propozimi në Greqi, të testohen ata që janë vaksinuar
26/10 17:54
Top News-Greqia me dorë të hekurt/ 5 mijë euro gjobë 17-vjeçares që theu karantinën
26/10 17:25