Top Channel/ Vllaznia mposht Partizanin, vendos goli i Latifit. Fiton dhe Skënderbeu ndaj Egnatias
08/12/2021 19:58

Vllaznia fiton duelin me Partizanin në "Loro Borici" në një ndeshje mjaft të luftuar deri në shtesën e saj. Në 45 minutat e para shkodranët e drejtuar nga Tomas Bërdaric krijojnë volum dhe shumë raste, por vetëm ai i minutës së 24 përfundon në rrjetë me autor Latifin që rezultoi edhe goli i vetëm i ndeshjes që vlejti për 3 pikë. Në pjesën e dytë gjithcka ishte më e balancuar ku edhe Partizani pati rastet e tij për të barazuar, sidomos pas daljes së Krymit në minutën e 60-të me karton të kuq që e la skuadrën e tij me 10 lojtarë. Pavarësisht inferioritetit numerik Vllaznia arriti të mbajë avantazhin këtë herë deri në fund duke marrë një fitore që vlen më tepër se sa 3 pikët edhe pse nga ky sukses ata ngjiten në vendin e 3-të Skënderbeu ka marrë pikë shumë të rëndësishme në këtë javë kundër Egnatias. Korçarët fituan me rezultatin e pastër 2-0 dhe barazojnë me pikë skuadrën nga Rrogozhina, që zbresin në vendin e parafundit. Ekipi i Migen Memellit hasi vështirësi në pjesën e parë, por gjithcka zgjidhet në pjesën e dytë, madje që në fillimin e saj kur Mensah shënon në minutën e 47-të. Në fundin e takimit Elvi Berisha shënoi golin e dytë dhe vulosi përfundimisht fitoren e Skëndërbeut. Ka filluar me humbje aventurën e tij tek Egnatia trajneri i ri Zakrija Ramadani i marrë për të kthyer disi situatën, që sipas drejtuesëve nuk ishte mirë me trajnerin Magani.

Top Channel/ Kombëtarja po zgjedh talentet/ Të rinjtë e datëlindjes 2006 po testohen
20/01 19:49
Top Channel/ Vllaznia-Egnatia/ Ndeshja që hap javën e 16 të superiores
20/01 19:48
Top News- Superiore, mbyllet java e 16/ Dinamo mposht Kukësin në ‘Elbasan Arena’
20/01 10:58
Top Channel/ Dinamo fiton me Kukësin! Goli u shënua në minutat e fundit, “Blutë” në vendin e shtatë
19/01 20:02
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi Air Albania po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 20:01
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Stadiumi ‘Air Albania’ po përgatitet për ndeshjen e madhe
19/01 15:55
Top Channel/ Akuza për zgjedhjet e FSHF, flet Eduard Prodani
19/01 15:33
Top Channel/ Nesër Kukësi-Dinamo, trajneri i Dinamos bën deklarata të forta kundër rivalit të tij
18/01 15:30
Top Channel/ Peshëngritja solli tre medalje/ Ceremoni vlerësimi për Erkand Qerimaj dhe Briken Çalja
17/01 15:28
Top News- Telashet nuk përfundojnë/ Djokovic rrezikon dhe praninë në Roland Garros
17/01 13:01
Top Channel/ Turne tenisi në Shkodër/ Garuan 16 sportistë nga trevat shqipfolëse
17/01 12:28
Top Channel/ Partizani fiton me trajnerin e ri! Teuta mposhtet nga Kastrioti
16/01 21:18
Top News- Partizani e nis mbarë 2022/ Fiton pastër me Egnatian, Teuta ‘zhytet’ në krizë
16/01 19:26
Top News- Çmenduri në Sevilla/ Jordan goditet me shkop në derbin andaluzian
16/01 14:36
Top News- Djokovic humbet apelin/ Tenisti serb largohet nga Australia
16/01 12:55
Top Channel/Gjokoviç humbet gjyqin, do dëbohet nga Australia. Nuk garon në “Australian Open”
16/01 11:15
Top Channel/ Incidente gjatë Tirana-Vllaznia, kaos e dhunë gjatë pushimit. Ndeshja u mbyll pa gola
16/01 02:33
Top Channel/ Ndeshja Tirana-Vllaznia, tifozët hedhin flakadanë dhe thyejnë stola në stadium
15/01 21:38
Top Channel/ Klasikja e futbollit Shqiptar/ Air Albania Stadium pret supersfidën mes Tiranës e Vllaznisë
15/01 20:00
Top Channel/ Të dielën në fushë Partizani. Teuta kërkon rikthimin me Kastriotin
15/01 19:56