Top Channel/ Shtrenjtimi i bukës në Kosovë! Furrtarët në disa qytete e rritën me 10 cent
29/09/2022 12:24

Që nga fundjava çmimi i bukës është rritur në Fushë Kosovë. Një bukë 500 gram tash kushton 10 centë më shtrenjtë. Furrtarët në Fushë Kosovë vendosën unanimisht të rrisin çmimin e bukës nga 50 në 60 centë. Sipas tyre, deri te vendimi erdhi për shkak të rritjes së çmimit të lëndës së parë, pra mielli dhe produkteve të tjera. Arsyetim për ta është edhe rritja e çmimit të lëndëve që i përdorin për pjekje, si druri, gazi dhe po ashtu për shkak të jostabilitetit me energji elektrike që pritet gjatë dimrit.

Top Channel/ Diplomacia ekonomike! Atashetë ekonomikë në Kosovë s’janë emëruar ende
25/05 12:37
Top News/ Asociacioni, Kosova kusht BE/ Gërvalla: Zbatojmë draftin nëse Serbia përmbush detyrimet
24/05 22:39
Top Channel/ Shtyhet seanca kundër Kurtit, dështon plani për rezolutën që synonte dorëheqjen e tij
24/05 19:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit! Pr/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë në Kuvend
24/05 15:27
Top News/ Kosova në Asamblenë Parlamentare të NATO-s / Në agjendën e takimit këtë fundjavë
24/05 12:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit, Projekt/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë
24/05 12:32
Top Channel/ Albin Kurti paralajmëron: Rrezikohet një luftë e re në rajon
23/05 21:17
Top News/ Rezoluta në OKB për Srebrenicën, politika shqiptare: Që masakra të tilla të mos përsëriten
23/05 21:02
Top Channel/ Sherr për një makinë! Autori plagos tre persona të së njëjtës familje në Pejë
23/05 15:12
Top Channel/ Votohet rezoluta për Srebrenicën, Vucic: Sot duken miqtë!
23/05 15:07
Top Channel/ Plagosi me armë zjarri tre persona, në kërkim autori! Konflikti nisi për një makinë
23/05 15:05
Top Channel/ Sherr për një makinë, autori plagos 3 persona të së njëjtës familje në Pejë
23/05 12:30
Top Channel/ Masat ndëshkuese të BE-së, deputeti i VV: Kosova, jo humbje të mëdha!
23/05 11:41
Top News/ Plagosi me armë tre persona në Pejë/ Shpallet në kërkim autori i ngjarjes
23/05 10:36
Top Channel/25 vite nga masakra e Dubravës!Pushkatimi i 117 të burgosurve, drejtësia ende s’ka folur
22/05 19:54
Top Channel/ Partneriteti tregtar SHBA-Kosovë! Shkëlqim Devolli takon kongresmenët amerikanë
22/05 15:18
Top News/ Albin Kurti ankohet në SHBA: Rusia e vogël në Ballkan, fushatë dezinformimi në botë
22/05 12:44
Top Channel/ C`ndodh me paratë e serbëve, reagime në veri: Situata, drejt radikalizimit!
22/05 11:31
Top Channel/ SHBA e shqetësuar me trajtimin e pakicave në Kosovë, kërkesa për liderët
21/05 21:56
Top Channel/ “Kundër frymës së normalizimit”, BE reagon për mbylljen e degëve të bankës serbe
21/05 20:53