Top Channel/ Shitblerje të paligjshme në internet/ Europol arrestoi 150 persona, u konfiskoi para…
27/10/2021 00:56

Europoli ka arrestuar 150 persona në një operacion të shtrirë në disa shtete në Webin e errët, një hapësire në internet e pakontrolluar nga autoritetet shtetërore. Europoli e finalizoi operacioni nëpërmjet agjentëve të infiltruar. Në Shtetet e Bashkuara u arrestuan 65 persona, 47 në Gjermani, 24 në Britani dhe katër në Itali e Holandë. Këta persona të ndaluar blinin dhe shisnin mallra të paligjshme në internet. Agjentët e europol konfiskuan 26.7 milionë euro në para dhe monedha virtual bitcoin, si dhe 45 armë dhe 234 kilogramë drogë, duke përfshirë 25,000 cope ekstazi. Policia italiane mbylli gjithashtu tregjet "DeepSea" dhe "Berlusconi", "të cilat së bashku krenoheshin me mbi 100,000 njoftime për produkte të paligjshme", tha Europol, i cili koordinoi operacionin së bashku me agjencinë e tij gjyqësore binjake Eurojust. Ky ishte një aksion i udhëhequr nga Gjermania në fillim të këtij viti, që goditi tregun "më të madh në botë" të rrjetit të errët. Dark HunTOR, "kishte shtrirje në Australi, Bullgari, Francë, Gjermani, Itali, Holandë, Zvicër, Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara".

Top News-Qeni zbulon shqiptarin trafikant/19 pako kokainë me vlerë 1.5 milionë euro
02/12 23:22
Top News-‘Zonja e drogës’ kapet në Itali/ Vajza nga Shqipëria, lidhje me politikën
02/12 21:14
Top News-Dasmë në shtëpinë e Big Brother Vip/Kush është çifti? Për ta këndoi Irini Qirjako
02/12 20:30
Top News – Hakmarrja e Kosovës pas vendimit serb/ Beogradi u ndaloi hyrjen 4 ministrave shqiptarë
02/12 20:06
Top Channel/ Erozioni shkatërron tokat/ Shkodër, lumi Drin merr para edhe tokat bujqësore
02/12 19:47
Top Channel/ Urdhri i ministres së Arsimit: Mësuesit e dënuar, jo më në shkolla!
02/12 19:46
Top Channel/ Përse burrat rrahin gratë? Gjyqtarja tregon arsyet e dhunës në familje
02/12 19:45
Top Channel/ Të dyshuarit për vrasjen në polici/ Shkak për atentatin ndaj Pashk Ujkës një borxh
02/12 19:43
Top Channel/ Ligjshmëria e zgjedhjeve të 30 qershorit/ Kushtetuesja foli, radha e Metës
02/12 19:41
Top News-Bien viktimat në 24 orët e fundit/Ja sa testime dhe infektime pati në të gjithë vendin
02/12 19:38
Top News-Një tjetër kryetar ikën nga PD/Xhaferraj jep dorëheqjen, Basha e zëvendëson
02/12 19:38
Top News-Tragjedia në Bullgari me 45 viktima/Hetime ndërkombëtare për shkakun e aksidentit
02/12 19:22
Top Channel/ Përfshihet nga flakët banesa në Gjirokastër, shkak soba e drurit
02/12 18:58
Top News – Shmanget tragjedia në Gjirokastër/ Bie zjarr në banesë, shpëton mrekullisht familja
02/12 18:54
Top News- Italia mision para Krishtlindjes/Nis vaksinimi emergjent i fëmijëve me Pfizer
02/12 18:43
Top News – Ekzekutimi që kushtoi 30 mijë euro/ I riu u pagua për të vrarë ish-deputetin Ujka?!
02/12 18:43
Top News- Të pavaksinuarit në karantinë/Pas Austrisë, edhe Gjermania me ‘dorë të hekurt’
02/12 18:28
Top News- Protesta e radhës për padrejtësinë, personat me aftësi ndryshe hyjnë në Kuvend
02/12 18:27
Top News- Dhunimi i medias, kallëzohet kreu i AKEP/ Shoqëria Civile protestë para Kuvendit
02/12 18:27
Top News – Kushtetuesja, ‘urdhër’ për Ilir Metën/ Datë e re për zgjedhjet e pjesshme lokale
02/12 18:22