Top Channel/ Rrufetë shkarrojnë shtëpitë në Angli, 70 vjecarja goditet brenda në banesë!
24/07/2021 13:55

Rrufetë shkatërruan dy shtëpi në Hampshire të Anglisë mëngjesin e sotëm. Temperaturat përvëlëuese ia lanë vendin shirave të furishëm e vërshimit të ujrave, por edhe shkarkesave të frikshme elektrike. Një 70 vjecare ishte brenda banesës së saj kur ajo u godit nga rrufeja, por gruaja e moshuar shpëtoi mrekullisht dhe doli në kohë prej godinës që u përfshi nga flakët. Ekipet mjekësore që mbërritën me urgjencë në vendngjarje thanë se nuk ishte e nevojshme që ajo të shtrohej në spital. Autoritetet vendasë kanë lëshuar paralajmërim për përmbytje, të cilat do t`i japin fund të nxehtit që kishte pushtuar vendin. Zyra e metereologjisë paralajmëroi për kujdes në rrugë duke thënë se erëra të fuqishme do të përfshijnë sidomos zonat bregdetare të vendit. Ajo lëshoi një paralajmërim të verdhë për pjesën më të madhe të Anglisë e Uellsit. Ekziston rreziku që disa komunitete të mbeten të izoluara nga pjesa tjetër për shkak të rrugëve të përmbytura, e flitet dhe për ndërprerje të energjisë elektrike. Disa pjesë të Skocisë dhe Irlandën së Veriut nga ana tjetër, do të vazhdojnë të shijojnë një mot të butë e të ngrohtë. Stuhitë vijnë pas një javë të nexhetë e të thatë në Britani, ku të martën u shënuar temperatura më e lartë vitit, 32.2 gradë Celsius.

Top Channel/ “1800 shqiptarë të dëbuar”, Sunak: Plani për emigracionin e paligjshëm po jep rezultate
05/06 22:13
Top News – ‘La Mamma’ e bandës së drogës/ Si rekrutoi këngëtaren bosi shqiptar i trafikut në Itali
05/06 20:41
Top News – Rinumërimi i votave të 14 Majit/ Në Rrogozhinë nuk ndryshon gjë, do hapet edhe Belshi
05/06 20:41
Top Channel/ “Do përdorim çdo opsion”!Blinken: SHBA nuk do e lejojnë Iranin të marrë armë bërthamore
05/06 20:33
Top News – Dikur zëvendës i Trump!/ Mike Pence shpall kandidaturën për President
05/06 19:57
Top Channel/ Gazeta gjermane: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizim
05/06 19:56
Top News – ‘La Mamma’ e bandës së drogës/ Si rekrutoi këngëtaren bosi shqiptar i trafikut në Itali
05/06 19:56
Top News – Rrezik për përplasje ushtarake në Baltik/ NATO dhe Rusia, stërvitje pranë njëra-tjetrës
05/06 19:35
Top News – A ka nisur kundërofensiva? Ukraina shumë pranë marrjes së Bakhmutit
05/06 18:07
Top News – ‘Plani i dëbimit po funksionon’/ Sunak-kemi larguar mbi 1800 shqiptarë pas marrëveshjes
05/06 18:07
Top News – Britania e Madhe pararojë për ndihmën ndaj Ukrainës
05/06 17:41
Top News – Ukraina mendon për zgjedhjet e pasluftës, frikë nga ndërhyrja ruse
05/06 17:41
Top News – Ministri Gjerman i Mbrojtjës: Dërgimi i avionëve në Ukrainë? Vendosim për dy javë
05/06 17:38
Top News – Erdogan ndryshon ministrin e Jashtëm, prioritet raportet me Greqinë
05/06 17:04
Top News – Kapin rob ushtarët e Putinit… / Rusët që luftojnë kundër Rusisë kërkojnë negociata
05/06 15:09
Top News – Irani i ka shitur municione Rusisë / Zbulohet kontrata me vlerë 1 milionë dollarë
05/06 15:08
Top News – Jo armët tona në Rusi…! Belgjika i kërkon sqarime Ukrainës, nis hetimin
05/06 15:06
Top News – ‘Në Rusi fillon lufta civile’ / Mercenarët e Wagner kapin rob oficerin e Putinit
05/06 15:04
Top News – U dënua se vrau 4 fëmijët e saj / Gruaja lirohet nga burgu, prova të reja tregojnë se…
05/06 14:59
Top News – Rriten çmimet e naftës në botë / Arabia Saudite zvogëlon sasinë e prodhimit
05/06 14:19