Top Channel/ Rikthehet terrori në Francë, masakrohet policja në sy të kolegëve!
23/04/2021 17:22

Një efektive policie u qëllua për vdekje me thikë në një sulm të ndodhur brenda një komisariati në Rambouillet, në jug-perëndim të Parisit. Mësohet se agresori 36 vjecar, i mbërritur në Francë nga Tunizia përpara disa vitesh, u qëllua për vdekje nga policët e tjerë dhe ndërroi jetë më vonë në spital. Nuk ka ende një motiv për sulmin që vjen në një vend europian të traumatizuar tashmë nga episode të tilla, pjesa më e madhe e të cilave me sfond terrorist. Oficerja e paarmtosur u qëllua në pjesën e fytit. Ajo sapo ishte kthyer nga pushimi i drekës kur autori i sulmit hyri në stacion dhe e sulmoi, ndërsa kolegët e saj, nuk i kursyen plumbat mbi autorin, por nuk mundën të bënin dot asgjë për të shpëtuar 49 vjecaren. Kryeministri Jean Castex dhe Ministri i Brendshëm Gérald Darmanin u nisën me urgjencë drejt vendngjarjes. Një hetim ka nisur menjëherë mbi episodin e rëndë, ndërsa disa raporte në media pretendojnë se në castet përpara sulmit, agresori ka thirrur me të madhe “Allahu Ekber”!

Top News – Spanja lehtëson masat anti-COVID/ Pas 6 muajsh, të rinjtë festojnë ‘lirinë’
09/05 21:27
Top News – 100 palestinëze të lënduar/ Përleshjet mes protestuesve dhe policisë në Izrael
09/05 19:35
Top News – Putin demonstron forcën/ Paradë madhështore, akuzon perëndimin për Ruso-Fobi
09/05 17:50
Top News – Armë Ruse dhe Kineze/ SHBA konfiskon arsenalin e madh në detin Arabik
09/05 17:48
Top News – Ja pse është I fiksuar me Marsin! Elon Musk rrëfen se vuan nga sindroma e Asperger
09/05 17:46
Top News – Gjilpëra në vend të ‘dhëmbëve’/ Kështjella e Drakulës kthehet në qendër vaksinimi
09/05 17:20
Top News – Anglia përzë gangsterin nga Hasi/ I hiqet leja e qëndrimit, konsiderohet i rrezikshëm
09/05 17:20
Top News – Pak pas mesnate…/ Raketa Kineze kaloi edhe mbi Shqipëri
09/05 17:19
Top Channel/ Merkel jep lajmin e mirë: pushime në Europë edhe për të pavaksinuarit!!
09/05 17:13
Top Channel/ 12 mijë trupa, qindra autoblinda e avionë: Rusia i “tregon muskujt” perëndimit!
09/05 17:13
Top Channel/ Operacioni dramatik, marina amerikan ndalon në det ngarkesën gjigande të armëve ruse!
09/05 17:10
Top Channel/ “Si të jetë Viti i ri”: Spanja heq ndalim qarkullimin, shpërthejnë festimet në rrugë!
09/05 17:09
Top Channel/ BE rrëzon AstraZeneca-n: “Nuk ia rinovojmë kontratën”!
09/05 15:36
Top Channel/ Amerikanët u tërhoqën, rikthehen masakrat në Kabul-vriten dhjetëra vajza
09/05 15:32
Top News – Bajram edhe për macet/ Në Malajzi, veshje të reja edhe për kafshët shtëpiake
09/05 15:28
Top News – Festë e madhe në Spanjë/ Mesnatën e të shtunës mbaruan kufizimet
09/05 15:27
Top News – Përqafimet lejohen sërish…/ Britani, nga 17 maji takohen miqtë e familjet
09/05 15:27
Top Channel/ Momenti kur raketa kineze bie mbi oqean, ja kur kaloi mbi Shqipëri!
09/05 15:10
Top News – ‘Kërpudha e zezë’/ Myku që po gjymton pacientët me covid në Indi
09/05 14:11
Top Channel/ Gjermania e Franca, “ultimatum” SHBA-së: “ Mos blloko vaksinat”!
09/05 13:46