Top Channel/ Reagime për planin “Rama”/ Aleatët e Kurtit e kundërshtojnë. Opozita e Kosovës e pranon
08/06/2023 19:22

Drafti i Asociacionit të komunave me shumicë serbe i propozuar nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, befasoi edhe institucionet e Kosovës. Qeveria nuk ka komentuar draftin e as nëse do ta pranojë atë. Megjithatë, shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari – Lila, u shpreh se Kosova nuk ka nevojë për shpëtimtar në hartimin e draftit.

Top News – Kosova në Këshillin e Evropës / Dy ekspertë në vend, analizohen ligjet dhe kushtetuta
28/09 13:13
Top Channel/ Kosova “rrezik” për Ballkanin, Clark: Destabilizim i gjithë rajoni!
28/09 11:41
Top Channel/ Haradinaj mbështet Osmanin: Draftin e Asociacionit, ta bëjmë me SHBA-në!
28/09 11:39
Top Channel/ “Kosova dhe SHBA-ja të përgatisin draft-statutin për Asociacionin”, Osmani:Mendoj se…
27/09 23:13
Top News – Gërvalla tregon provat: Serbia pas sulmit terrorist
27/09 20:00
Top Channel/ Në manastirin e terroristëve/ Banjskë, përfundon operacioni i policisë së Kosovës
27/09 19:35
‘Shqiptarët të rrezikuar në Serbi’, Vuçiç paralajmëron TRAZIRA?! | Breaking Top News
27/09 15:45
Top Channel/ Gjenden armë të reja/ Banorët serbë të fshatit Banjskë tregojnë se ku janë fshehur
27/09 15:38
Top Channel/ Në manastirin e terroristëve në Banjskë, përfundon operacioni i policisë së Kosovës
27/09 15:37
Top Channel/ Svecla, “grusht” tjetër Serbisë: Njëri nga terroristët e vrarë, truprojë e Vulinit!
27/09 15:36
Top News – 10 vite më parë humbi djalin / Tragjedia në familjen e Afrim Bunjakut
27/09 15:14
Top Channel/ Banjska disa ditë pas sulmit! Xhama të thyera nga plumbat, banorët mbyllen në shtëpi
27/09 13:19
Top Channel/ Pamjet pas sulmit nga shtëpia ku qëndronte grupi i sulmuesve, i kryesuar nga Radojçiç
27/09 13:13
Top News- Dënim shembullor për Serbinë / Kurti-Ndërkombëtarët ta ndëshkojnë për aktin terrorist
27/09 13:08
Top News- 1 minutë heshtje dhe 50 mijë euro/ Qeveria e Kosovës nderon Heroin, Afrim Bunjaku
27/09 13:01
Top Channel/ Gjenden armatime të reja! Banorët e Banjskës nxjerrin armët e fshehura nga terroristët
27/09 12:27
Top News- Kosova mundi spiunët serbë / Ish zv.Kryeministri-I dinim lëvizjet e terroristëve
27/09 12:04
Top News – Çfarë dënimi rrezikojnë agresorët serbë për sulmin ndaj Policisë së Kosovës
27/09 09:00
Top News – Tensionet në veri të Kosovës/ Chollet- Të dyja palët duhet t’i kthehen dialogut
27/09 08:30
Top News – ‘Manastiri i Banjskës si ‘Kulla e Jasharëve’”, Kurti: Epopeja nuk kopjohet
26/09 22:50