Top Channel/Ndahen pas 3 dekadash Bill dhe Melinda Gates, sa kushton divorci më i shtrenjtë në botë
04/05/2021 13:48

Bill Gates dhe gruaja e tij Melinda njoftuan se do të divorcohen pasgati 3 dekadash lidhjeje, teksa dokumentet gjyqësore zbuluan se ata nuk kishin një marrëveshje paramartesore. Ishte gruaja e themeluesit 65 vjecar të Microsoftit ajo paraqiti dokumentet e divorcit, duke përmendur si arsye të ndarjes faktin që marrëdhëniet mes tyre janë dëmtuar tashmë. tw dy ata e njoftuan lajmin e bujshëm përmes internetit, duke theksuar se do të vazhdojnë të punojnë së bashku, edhe pse nuk do të jenë më cift. "Pasi e menduam mirë, morëm vendimin për t'i dhënë fund martesës sonë. Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në mbarë botën për t'i mundësuar të gjithë njerëzve që të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive ", thuhet në një deklaratë të tyre të përbashkët. Deri tani mendohet se ky do tw jetw divorci më i shtrenjti në botë. Shuma që Bill do ti kalojw bashkwshortes nuk është sqaruar ende, por pritet t`ia kalojë 32 miliardë dollarëve që Jeff Bezos u detyrua t`i japë të shoqes MacKenzie Scott, nga e cila u nda pas 25 vitesh martese. Sipas Forbes, pasuria e Bill Gates shkon në gati 168 miliardë dollarë.

Top Channel/ Myslimanët në Gaza përjetojnë ferrin, Erdogan kërkon ndihmën e Papës!
17/05 17:14
Top Channel/ Çfarë po gatuhet? Vuçiç braktis samitin e Sllovenisë, s`ka marrëveshje për kufijtë!
17/05 17:14
Top News – Masakër mbi palestinezët/ Erdogan kërkon ndihmën e Papës-sanksione Izraelit
17/05 16:58
Top News – ‘Metroja’ e Hamasit/ Rrjeti nëntokësor që izraeli ka nën shënjestër…
17/05 16:58
Top News – Një tigër në arrati/ Tmerroi Hjustonin për një javë të tërë
17/05 16:57
Top News – Shembet sinagoga/ Izrael, dy viktima dhe mbi 160 të plagosur
17/05 16:11
Top News – Bella Hadid zemëron Izraelin/ ’Kërkon hedhjen e hebrenjve në det…’
17/05 16:11
Top News – Miss Universi 2021/ Përfaqësuesja e Meksikës rrëmben kurorën
17/05 15:27
Top News – Vaksina në formë pilule/ Fauçi konfirmon-po punojmë me pfizer, vjen shpejt
17/05 15:26
Top Channel/ OBSH jep alarmin: Puna me orar të zgjatur, mund “t`ju vrasë”!
17/05 15:15
Top Channel/ Pas valës shkatërrimtare të Covid, Indisë i afrohet cikloni “përbindësh”
17/05 15:14
Top New – Kanali i suezit me dy korsi/ Nis zgjerimi i udhës së rëndësishme detare
17/05 14:56
Top Channel/ Asnjë vdekje nga varianti Indian, ekspertët: vaksina mbron 97%!
17/05 14:29
Top Channel/ Bill Gates i dalin “të palarat”, përse e larguan nga këshilli drejtues
17/05 14:28
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, grabitësit informacione për 100 mijë euro në banesë
17/05 14:06
Top News – Pas njoftimit të ndarjes…/ Bill Gates nën akuza për tradhëti bashkëshortore
17/05 13:12
Top News – Lufta kundër terrorizmit/ SHBA dhe Pakistani bashkojnë forcat
17/05 13:11
Top News – UNICEF i bën apel G7-ës/ Dhuroni vaksina për vendet e varfra
17/05 13:09
Top News – Sikur të mos mjaftonte covidi…/ Një ciklon i tmerrshëm kërcënon tani Indinë
17/05 13:09
Top News – Orët e gjata të punës/ Studimi i OBSH-vrasin 745 mijë njerëz në vit
17/05 12:23