Top Channel/ Mjekët kosovarë në grevë, nuk ofruan sot asnjë shërbim, kërkojnë rritje pagash
25/11/2021 12:27

Të gjithë qytetarët që u nisën për të marrë shërbime shëndetësore të enjten, u detyruan të kthehen mbrapsht. Kjo pasi punëtorët shëndetësor të të gjitha niveleve u futën grevë. Greva po mbahet për të quar përpara kërkesën e tyre për hartimin e Projektligjin për Pagat, që do t’ua mundësonte rritjen e pagave dhe vlerësimin e barabartë të tyre.

Top News-SHBA godet serbët e Kosovës/Zbulohet grupi kriminal, financonin zgjedhjet
08/12 19:47
Top Channel/Kosova miraton dozën e tretë: “Tani është koha e duhur”!
08/12 18:13
Top News- Padia kundër Serbisë për krime lufte/Plani i Kosovës për ta dërguar dosjen në Hagë
08/12 16:37
Top News-Vetëvrasja pas vrasjes së trefishtë!/Avokati zbulon pistën e re të krimit në Deçan
08/12 12:27
Top News – Kosova miraton dozën e tretë / Administrimi nis nga e enjtja për mbi 18 vjeçarët
08/12 12:10
Top News- Kurti, mesazhi që mori nga Borrel/ BE, detyrim heqjen e vizave me Kosovën
07/12 17:20
Top News- Haradinaj, kërkesa për Albin Kurtin/‘Jo zgjedhje, bashkë në betejën kundër Serbisë’
06/12 18:56
Top News-Kurti për tragjedinë me 3 të vrarë/Ka informacion, po ende shpejt për autorët
06/12 18:42
Top Channel/ Kroacia “çimenton aleancën” me Kosovën, presidenti për Krishtlindje në Prishtinë!
06/12 18:06
Top News- Kosova nën ethet e Omicron/30 monstra nisen për t’u testuar në Gjermani
06/12 16:58
Top News- Kosova me dorë të hekurt kundër Covid/Vetëm të vaksinuarit në autobusë, nisin masat e reja
06/12 15:42
Top Channel? Kurti: Serbia, një “Rusi e vogël”, me mua i ngeci “sharra në gozhdë”!
06/12 13:31
Top Channel/Kosovë, hyjnë në fuqi masat e reja: pa vaksinë, as transport publik e as qendra tregtare
06/12 12:09
Top Channel/ Kosova me masa të reja. Për mërgimtarët me një dozë vaksine, duhet edhe testi PCR
05/12 23:02
Top News- Alarmi i Albin Kurtit/Serbia kopjon Rusinë për të shkatërruar Ballkanin
05/12 17:37
Top News- Për kë do të mbyllen kufijtë!/Kosova prezanton masat e reja si pasojë e Omicron
05/12 17:32
Top Channel/ “Boll ma!” Kërkohet ndalja e vrasjes së grave dhe vajzave në Kosovë
05/12 17:03
Top Channel/ Kurti: Serbia është problemi më i madh i Kosovës
05/12 13:49
Top News- Pse Albin Kurti nuk shkon në SHBA!/Zbulohet arsyeja e mungesës së kryeministrit
05/12 11:08
Top Channel/ Kosova i vetmi vend në rajon që nuk ka rezerva ari
04/12 20:04