Top Channel/ Laborator droge në karburant, u zbulua në aksin Lushnje–Fier
07/05/2021 20:01

Nuk eshte as ne fshat dhe as ne qytet, as ne rrethina apo vende te fshehura, por ne mes te rruges me te frekuentushme ne vend. Ne karburantin, ne vendin e quajtur Pushimi i Shoferit ne autostraden Lushnje –Fier, i cili ka qene jashte funskionit per disa vite policia zbuloi nje nga laboratoret me moderne te kultivimit te kanabisit ne vend. Sipas informacioneve te mara nga burime konfidenciale, policia e shtetit prej disa kohesh kishte rene ne gjurmet e nje grupi i cili merrej me kultivimin e bimeve narkotike. Pas mbledhjes se shume informatave te mara dhe fakteve te mbledhura mesditen e se premtes drejtoria e policise se qarkut Fier ne bashkepunim me sektorin e antidroges bene nderhyrjen ne kete objekt. Ne brendesi te tij u zbulua qe nje nga ambjentet ishte pershtatur si laborator me llamba qe sherbenin per temperaturen e bimeve narkotike, veshje me leter alumini kubik etj. Teknologjia e perdorur ne kete ambjent ishte e ngjashme me ate qe perdoret ne Britani. Prane kesaj ndertese ndodhej dhe nje kabine elektrike ku poseduesit e objektit merrnin energji elektrike me lidhje te paligjeshme. Ne vendngjarje policia ka arrestuar nje person qe deri tani identitetin e tij nuk e ben publike.

Top News – Zhgënjim edhe në gjuhën e huaj/ Maturantët rezultate të dobëta në provim
19/06 00:40
Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50