Top Channel/ Kurti s`po kupton “lojën”, Rama për BBC: SHBA e BE kanë të drejtë për Kosovën!
03/06/2023 11:51

Kryeministri Edi Rama mbajti anën e SHBA-së e BE-së në intervistën e dhënë për BBC-në lidhur me tensionet në veri të Kosovës, duke kundërshtuar kështu qasjen e Albin Kurtit, që konsiderohet nga ndërkombëtarët si shkëndija e trazirave të fundit në veri. Sipas kreut të qeverisë shqiptare, ajo që nuk po kupton homologu i tij kosovar është se partnerët ndërkombëtarë nuk duan të kënaqin Serbinë por duan që të Kosova të ngrihet në një nivel tjetër si shtet, ku të njihet nga të gjithë pas marrëveshjes finale.

Top News – Kosova në Këshillin e Evropës / Dy ekspertë në vend, analizohen ligjet dhe kushtetuta
28/09 13:13
Top Channel/ Kosova “rrezik” për Ballkanin, Clark: Destabilizim i gjithë rajoni!
28/09 11:41
Top Channel/ Haradinaj mbështet Osmanin: Draftin e Asociacionit, ta bëjmë me SHBA-në!
28/09 11:39
Top Channel/ “Kosova dhe SHBA-ja të përgatisin draft-statutin për Asociacionin”, Osmani:Mendoj se…
27/09 23:13
Top News – Gërvalla tregon provat: Serbia pas sulmit terrorist
27/09 20:00
Top Channel/ Në manastirin e terroristëve/ Banjskë, përfundon operacioni i policisë së Kosovës
27/09 19:35
‘Shqiptarët të rrezikuar në Serbi’, Vuçiç paralajmëron TRAZIRA?! | Breaking Top News
27/09 15:45
Top Channel/ Gjenden armë të reja/ Banorët serbë të fshatit Banjskë tregojnë se ku janë fshehur
27/09 15:38
Top Channel/ Në manastirin e terroristëve në Banjskë, përfundon operacioni i policisë së Kosovës
27/09 15:37
Top Channel/ Svecla, “grusht” tjetër Serbisë: Njëri nga terroristët e vrarë, truprojë e Vulinit!
27/09 15:36
Top News – 10 vite më parë humbi djalin / Tragjedia në familjen e Afrim Bunjakut
27/09 15:14
Top Channel/ Banjska disa ditë pas sulmit! Xhama të thyera nga plumbat, banorët mbyllen në shtëpi
27/09 13:19
Top Channel/ Pamjet pas sulmit nga shtëpia ku qëndronte grupi i sulmuesve, i kryesuar nga Radojçiç
27/09 13:13
Top News- Dënim shembullor për Serbinë / Kurti-Ndërkombëtarët ta ndëshkojnë për aktin terrorist
27/09 13:08
Top News- 1 minutë heshtje dhe 50 mijë euro/ Qeveria e Kosovës nderon Heroin, Afrim Bunjaku
27/09 13:01
Top Channel/ Gjenden armatime të reja! Banorët e Banjskës nxjerrin armët e fshehura nga terroristët
27/09 12:27
Top News- Kosova mundi spiunët serbë / Ish zv.Kryeministri-I dinim lëvizjet e terroristëve
27/09 12:04
Top News – Çfarë dënimi rrezikojnë agresorët serbë për sulmin ndaj Policisë së Kosovës
27/09 09:00
Top News – Tensionet në veri të Kosovës/ Chollet- Të dyja palët duhet t’i kthehen dialogut
27/09 08:30
Top News – ‘Manastiri i Banjskës si ‘Kulla e Jasharëve’”, Kurti: Epopeja nuk kopjohet
26/09 22:50