Top Channel/ Kroacia “çimenton aleancën” me Kosovën, presidenti për Krishtlindje në Prishtinë!
06/12/2021 18:06

Presidenti kroat Zoran Milanoviç viziton Kosovën ditën e Krishtlindjeve dhe natën e festës do ta kalojë me pjesëtarët e ushtrisë kroate të dislokuar atje në kuadër të operacionit të KFOR-it. Milanovic i është përgjigjur menjëherë ftesës së Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, e gjatë vizitës zyrtare në Prishtinë në 24 dhjetor do të zhvillojë dhe një takim me të. Milanovic do të marrë pjesë edhe në takimin e delegacioneve të dy vendeve dhe do të takohet me kryeministrin Albin Kurti. Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, Presidenti i Republikës do të vizitojë ushtarët kroatë me të cilët do ta kalojë natën e Krishtlindjes. Në Kosovë ndodhet kontingjenti i 36-të kroat, me 141 pjesëtarë. Vizita në Kosovë do të jetë një mundësi që presidenti të takohet sërish personalisht dhe të bisedojë me ushtarët kroatë të cilët do të jenë larg familjeve të tyre gjatë festave të fundvitit, thuhet në njoftim. Axhenda e udhëtimit të tij përfshin dhe një ndalesë në Janjevë, ku jetojnë shumë anëtarë të pakicës kroate.

Top Channel/Kosovë, KFOR “mbron” serbët: Të furnizohen edhe nëse nuk paguajnë energjinë elektrike
25/01 14:31
Top Channel/ Protestë në kufirin Kosovë-Shqipëri/ Kundërshtohen masat e reja të qeverisë kosovare
24/01 22:00
Top News-Kosova në seancë të jashtëzakonshme/Opozita akuzon Kurtin, fajtor i krizës energjetike
24/01 17:42
Top News- Kosova nuk do i lutet Greqisë…!/Njohja e Pavarësisë, Gërvalla zbulon bisedimet
24/01 15:18
Top Channel/Protestë në kufirin Kosovë-Shqipëri/Protestohet kundër masave të reja anticovid
24/01 13:12
Top Channel/Infektime rekord nga Covid në Kosovë. Qytetarët shtojnë testimet dhe vaksinimet
23/01 19:26
Top Channel/ Prishtina e mbërthyer nga akulli. Rrugët të papastruara, 60 aksidente në një ditë
23/01 12:17
Top News – 3 mijë të infektuar në një ditë / Kosova në prag katastrofe, situatë e rëndë
22/01 14:18
Top News- Zbulohet letra e Bush për Rugovën/‘Shqiptari që solli paqe, mik i madh i Amerikës!’
21/01 20:04
Top Channel/ Kosova shton kufizimet/ Ndalim lëvizje nga ora 22:00. Kërkohen tre vaksina në kufi
21/01 19:59
Top Channel/ Përkujtohet Ibrahim Rugova/ Osmani dhe Albin Kurti bëjnë homazhe për ish- presidentin
21/01 18:17
Top Channel/ Energjia në Kosovë, më shtrenjtë. Ja sa do të jetë fatura e energjisë për familjarët
21/01 15:28
Top News – Amaneti i fundit i Rugovës! / 16 vite nga vdekja e ish presidentit të Kosovës
21/01 13:08
Top Channel/Nis bora në Kosovë, autoritetet: Të gjitha rrugët janë të kalueshme!
21/01 11:54
Top News- Kosova i kërkon Greqisë njohjen/Gërvalla në Athinë-Ndërmerrni këtë hap historik!
20/01 21:27
Top News- Përplasje në Kuvendin e Kosovës/‘Ku ti gjejmë paratë’! Opozita ‘gozhdon’ Kurtin
20/01 16:32
Top Channel/ “Ku t`i marrim paratë për energjinë”, Kurti përplasje më opozitën në Kuvend!
20/01 15:10
Top Channel/ Omicron, i pafrenueshëm: Kosova mbyll lokalet në mbrëmje!
20/01 12:00
Top Channel/Kosova shtrenjton energjinë/Albin Kurti: Vendosim 75 milionë euro, ndihmë më të varfërve
19/01 20:10
Top News – 400 fëmijë të infektuar në dy ditë / Kosovë, disa shkolla mësim online, pandemia merr hov
19/01 11:28