Top Channel/ “Kosova djepi i Serbisë”, federata e tenisit mbron Novak Gjokoviç
31/05/2023 21:03

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan më 31 maj se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open, nuk i ka shkelur rregullat e garës pasi "deklaratat politike nuk janë të ndaluara". Gjokoviç e mbrojti veprimin e tij gjatë një interviste të dhënë për mediat serbe, duke thënë se Kosova është “djepi, kalaja” e Serbisë. Federata Ndërkombëtare e Tenisit , organi drejtues i sportit, tha se kishin marrë një kërkesë nga Federata e Tenisit të Kosovës që kërkon që Gjokoviç të sanksionohet për veprimet e tij. Megjithatë, ata theksuan se deklarata të tilla nuk bien ndesh me rregulloret për garat e Grand Siams, si French Open. Pamjet: AFP

Top News – Organizimi i përbashkët i Euro 2032/ UEFA pranon kërkesën e Italisë dhe Turqisë
04/10 14:36
Top News – UEFA me Super League e saj!/ Përgënjeshtrohen zërat për ndryshime në kompeticione
03/10 13:42
Top News – Mbyllet stadiumi Olimpik në Athinë, çatia nuk kalon testet e sigurisë
30/09 18:53
Top Channel/ Java sportive në Tiranë/ Sheshi “Nënë Tereza” 3 ditë me aktivitete
30/09 13:17
Top Channel/ Barazi gjinore në sport/ Tirana nënshkruan marrëveshje me agjencinë e OKB
29/09 20:04
Top News – Kaosi përpara PSG-Marseille / Arrestohet personi që kërcënoi me vendosje bombe
26/09 13:55
Top News – Futbolli kolumbian nën shok / Vritet me armë zjarri presidenti i Tigres FC
26/09 13:55
Top Channel/ Kampionati ballkanik/ Shqipëria merr tre medalje në kampionatin e karatesë
25/09 19:58
Top Channel/ Ëndrra bëhet realitet! Kombëtarja shqiptare e të Amputuarve, pjesë në Ligën e Kombeve
23/09 20:13
Top Channel/ “Tirana Youth Run”/ Gara më e madhe e atletikës për moshat nga 8 deri në 18 vjeç
23/09 15:47
Top News – Inteligjenca Artificiale në futboll / ChatGPT përcakton formacionin e të gjitha kohërave
21/09 19:54
Top News- ‘Jam trajneri më i mirë në botë’ / Ish deputeti letër Dukës-Ua kaloj metodave të FIFA-s
20/09 16:21
Top News – Sa paguhen pilotët e Formula 1! / Revista ‘Forbes’ e zbulon, kryeson Max Verstappen
20/09 15:23
Top News -Arrihet marrëveshja me futbollistet / Spanja, pjesa më e madhe e tyre grumbullohen në ekip
20/09 12:48
Top News – Fillim i keq i javës për Lautaron / I grabitet restoranti në qendër të Milanos
19/09 15:58
Top News – Neymar nuk harron zakonin e vjetër / Tradhton sërish partneren e tij shtatzënë
19/09 13:38
Top News – ‘Çmenduri’ në Teheran / Cristiano Ronaldos i rezervohet një pritje si e një ylli rock-u
19/09 12:16
Top News – Spanja e futbollit të femrave / Vijon rebelimi i lojtareve kundër Federatës së Futbollit
19/09 12:15
Top News – Ronaldos i rezervojnë pritje madhështore në Teheran, qindra tifozë ndjekin pas autobusin
18/09 20:13
Top News – Emerson Royal, 2 gëzime në një ditë / Tottenham fiton dhe…futbollisti bëhet baba
18/09 16:26