Top Channel/ Greqia mbështetëse kryesore në rrugën europiane të Shqipërisë drejt integrimit në BE
06/05/2021 17:24

Greqia do të jetë mbështetësja kryesore në rrugën europiane të Shqipërisë,deri në integrimin e plotë të saj në Bashkimin Europian. Lajmi konfirmohet nga ministri i jashtëm grek Nikos Dendias, i cili pati një takim me ambasadoren shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga. Sipas zotit Dendias, dy vendet tona veçse fqinj, janë miq të mirë dhe Athina do të gjendet pranë vendit tonë sfidat e integrimit, por edhe në ato të bashkëpunimit rajonal. Nikos Dendias përgëzoi kryeministrin shqiptar për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit dhe shprehu bindjen se procesi i bisedimeve mes dy vendeve do të intesifikohet edhe më tej në të ardhmen. Lufta kundër covid, hapja e kufijve me dy vendeve dhe hapja e sezonit turistik për të cilin besohet se do të jetë mjaft i mirë për të dyja vendet, ishte një tjetër temë e bisedimeve mes zotit Dendias dhe zonjës Hajdaraga.

Top News – Mjekët që presin për një vend pune/ Erdhi momenti, jo më kontrata specializantësh
20/06 13:41
Top News – Dy kërkesat për sezonin turistik/ Apel i fortë për anëtarët e komitetit teknik
20/06 13:28
Top News – Troket vala e të nxehtit afrikan/ Java e frikshme në Greqi, rrezikon Shqipëria!
20/06 12:59
Top Channel/ Vijnë vaksina të tjera kineze, Rama: Deri tani 1 milion doza vaksinash në Shqipëri
20/06 12:38
Top Channel/Një qershor si gushti,i nxehti dhe lirimi i masave sjellin dyndje pushuesish në bregdet
20/06 12:37
Top Channel/ “Shtëpi bari” në Shijak, arrestohen elektricistët. Pronarët në kërkim
20/06 12:35
Top Channel/ Plumba drejt lokalit, plagoset administratori dhe një kalimtar në Sarandë
20/06 12:35
Top Channel/ Kjo është vila 3-katëshe në Shijak e kthyer në ‘shtëpi bari’
20/06 12:33
Top Channel/ Fundjava çon në plazh të gjithë qytetarët, Vlora ‘pushtohet’ nga turistët
20/06 12:31
Top Channel/ Festa e grurit në Fier, paradë autokombajnash mes këngëve dhe valleve
20/06 12:14
Top Channel/ Të gjithë për në plazh, trafik në dalje të Shkodrës
20/06 12:06
Top Channel/ Festa e Qershive ndez për dy netë “flakë” Beratin, këngët e vallet mbledhin turistët
20/06 12:02
Top Channel/ Qytetarët bllokohen në trafik në autostradën Tiranë-Durrës, makinat pësojnë defekte
20/06 11:58
Top Channel/ Plumba biznesmenit, plagoset edhe kalimtari. Ja vendi ku ndodhi plagosja në Sarandë
20/06 11:54
Top News – Shpikja britanike në mes të Shijakut/ ‘Shtëpitë bari’, dy elektricistë në pranga
20/06 11:42
Top News – Atentat në Sarandë, plagoset turisti/ Kush është pronari që u qëllua me 20 plumba
20/06 11:28
Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06 11:26
Top News – Trafik droge nga Pogradeci në Ohër/ Kufiri liqenor, linja e trafikantëve të vegjël
20/06 11:08
Top Channel/ Dritëhijet e Mid’hat Frashërit, debati i historianëve në ‘Exclusive’
20/06 11:02
Top Channel/ Sëmundja që rrezikon pemët/ Pemët shekullore kanë nisur të rrëzohen
20/06 10:57