Top Channel/ ”Gati”lufta bërthamore, Putin çon familjen në qytetin nëntokësor- nis stërvitja atomike!
19/03/2022 18:28

I deshperuar, Vladimir Putin ka zhvendosur familjen e tij në një 'qytet të fshehtë nentokësor' dhe është 'i vendosur të zhvillojë një stërvitje për evakuim bërthamor, pohojnë burime të brendshme pranë presidentit rus, të cituara nga mediat në Bbritaninë e Madhe. Ato përmendin planin e Kremlinit për fundin e botës, ndërsa ripertërijnë pretendimet se Putin vuan nga probleme të shumta dhe serioze mjekësore. Po kështu, pohojnë se numri i rusëve të vrarë në Ukrainë është mjaft më i lartë nga sa deklaron Moska zyrtare, e madje mund të jetë edhe më i lartë se pretendimet e Kievit për 15 mijë viktima ruse në 23 ditë luftimesh. Putini 'shpesh e derdh zemërimin e tij mbi njerëzit që janë pranë tij”, thotë një nga burimet, i cili rrefen se ka lidhje me persona në rrethin e ngushtë të Putinit. Ai shton më tej se presidenti rus i tronditi gjeneralët e tij kur i kërkoi të merren me stërvitje bërthamore, pasi kjo shton ndjeshëm frikën se mund të jetë duke përgatitur vërtet një konflikt atomic. Për këtë arsye, thuhet se e ka dërguar familjen e tij në një vend sekret, që nuk është thjesht një bunker, por një qytet i mirëfilltë nëntokësor, ku do të përpiqet t`i mbajë të sigurtë nga një impakt i mundshëm nuclear. Putini i ka kërcënuar më parë aleatët e NATO-s me 'pasojat me te tmerrshme në histori”, nëse ndërhyjnë në konfliktin e Ukrainës dhe i vendosi forcat bërthamore të Rusisë në gatishmëri të lartë në fillim të këtij muaji.

Top News – 500 fëmijë të vrarë gjatë luftës/ Zelensky-Të gjithë duhet të çlirohen nga ky tmerr
04/06 22:11
Top News – ‘Kaosi në aeroporte, do shmanget këtë vit’/ Kompanitë – I kemi bërë të gjitha përgatitjet
04/06 21:02
Top channel/ Stoltenberg takon Erdogan: Të anëtarësojmë Suedinë në NATO
04/06 20:59
Top Channel/ “Hëna luleshtrydhe” e qershorit, trupi qiellor i afrohet tokës
04/06 20:59
Top Channel/ Protesta në Poloni, mijëra njerëz i përgjigjen thirrjes së opozitës dhe mbushin rrugët
04/06 20:58
Top News – Anëtarësimi i Suedisë në NATO/ Stoltenberg thirrje Erdogan-Ndrysho qasjen kundërshtuese
04/06 20:23
Top News – ‘Pa NATO-n, Kosova do ishte vatër lufte’/ Shefi i KFOR nuk kursen kritikat për Kurtin
04/06 20:23
Top News – Turqia në ndihmë të KFOR/ Pas tensioneve, dërgon ushtarë në veri të Kosovës
04/06 19:26
Top News-I etiketoi emigrantët shqiptarë kriminelë/ Dua Lipa për ministren britanike-Mendjengushtë!
04/06 18:02
Top News-Kremlini në flakë,Putin drejt fundit/Nuk mund të ndalë sulmet ukrainase në ‘shtëpinë’ e tij
04/06 16:54
Top News – Po bënte xhiro me biçikletë / Kryeministri rrëzohet dhe humb ndjenjat
04/06 16:50
Top News – ‘Truri digjital’ që lë pas njeriun… / Ndaluni tani! Paralajmëron një nga themeluesit
04/06 16:47
Top News – ‘Spymania’ mbërthen Rusinë / Rriten rastet e tradhëtisë, nuk kursehen shkencëtarët
04/06 16:41
Top News- Asnjëherë nuk u çliruam nga Serbia! The Guardian: Shqiptarët e kosovës fajësojnë Beogradin
04/06 16:41
Top Channel/Dëbohen qindra shqiptarë/Ministri emigracionit jep të dhënat e zbatimit të marrëveshjes
04/06 15:06
Top News – Nuk duam tjetër NATO në Azi / Kina: Do të nxiste ‘vorbull’ konflikti në rajon
04/06 15:00
Top News – Gjermania nis dy luftanije në Indo-Paqësor/ Në mesin e tensioneve në detin e Kinës Jugore
04/06 14:41
Top News- Ukraina vazhdon të bombardojë Rusinë/ Mijëra njerëz evakuohen nga Belgorodi, sulme të reja
04/06 14:01
Top News – Kontrolli i armëve bërthamore / Rusia kërcënon SHBA: Mos lëshoni ultimatume
04/06 13:26
Top News – Shmanget konflikti i shekullit! Tension në ngushticën e Tajvanit, Kina provokon SHBA
04/06 13:11