Top Channel/ Dënohet 12 vite ish-polici Arjan Tase, vrau me skaf 7-vjeçaren në Himarë
22/05/2024 19:25

Ish-polici Arjan Tase që përplasi për vdekje me skaf vogëlushen Jonada Avdia dy vite më parë, në breg të detit në Potam, duke shkelur çdo rregull të sigurisë u dënua sot nga Gjykata e Vlorës. Trupa gjykuese nën kryesimin e gjyqtares Alba Ngresi e dënoi me 18 vite burg ish-policin, pavarësisht se Prokuroria kishte kërkuar të dënohej me 15 vite burg. Ish-efektivi Tase sqarohet në vendimin e marrë sot nga Gjykata e Vlorës përfiton nga gjykimi i shkurtuar dhe do të vuajë vetëm 12 vite burg për tragjedinë e shkaktuar familjes Avdia me origjinë nga Tropoja, që prej dy dekadash jetonte në Angli, por ato ditë gushti të vitit 2022 kishin zgjedhur atdheun për të pushuar. Ngjarja e rëndë që tronditi mbarë opinionin publik ndodhi mesditën e 22 gushtit në Potam të Himarës, teksa vogëlushja Jonada lahej buzë detit me të atin. Ish-polici Tase drejtonte një skaf me të cilin transportonte disa njerëz në breg dhe në momentin kur është nisur për të dalë nga zona ku notonte vogëlushja me të atin, skafi ka marrë shumë shpejtësi dhe në marrjen e kthesës motorrët e tij kanë kapur vajzën e mitur duke e prerë në të gjithë trupin.

Top Channel/ Specializime pa konkurs! Mungesa e mjekëve detyron ministrinë të heqë konkursin
22/06 12:21
Top Channel/ Fermerët braktisin drithërat! Dikur hambar i Myzeqesë, Libofsha kthehet te vreshtaria
22/06 12:18
Top Channel/ Kanionet e Holtës në modë! Turistët holandezë të pasionuar pas bukurive natyrore
22/06 12:17
Top Channel/ Fundjava në plazh, automjetet krijojnë trafik të rënduar në qytetin e Vlorës
22/06 12:13
Top Channel/ E fejuan pa dëshirë, 29-vjeçarja dhunohet nga babai, vëllai dhe i fejuari
22/06 12:10
Top Channel/ Aksidentohet motoristi në Shëngjin, humb kontrollin dhe përplaset me murin
22/06 11:53
Top News/ 3 burra dhunonjë një të re/ Vihen në pranga babai, vëllai e i fejuari i vajzës
22/06 11:51
Top Channel/ Hetim ndërkombëtar për “black out”!Ndërprerja e energjisë në 4 vende, KE nis investigim
22/06 11:45
Top News/ ‘Mos cenohet drejtësia’/ SHBA për komisionin e posaçëm antikorrupsion
22/06 11:33
Top Channel/ I akuzuar për vrasje nga Spanja! Kapet në Durrës 49-vjeçari, pjesë e një grupi kriminal
22/06 11:17
Top Channel/ Berisha, akuza Plarent Ndrecës: Histori prej hajduti si drejtorët e 5D
21/06 23:13
Top Channel/ 4 shtete në “black out”. Reuters: Si u ndërpre energjia në Shqipëri, Mal të Zi…
21/06 23:11
Top Channel/ Nephew në Tiranë: Në fokus rëndësia për të eliminuar pandëshkueshmërinë
21/06 22:28
Top Channel/ Divorci Meta- Kryemadhi, Braho: Në Skrapar kemi një shprehje ‘Hapu dhè e merri brenda’
21/06 21:56
Top News/ Makina merr para motorin dhe futet brenda në lokal, plagosen tre persona
21/06 20:54
Top News/ Aksident i rëndë në Fier/ Automjeti përplas të moshuarin me biçikletë
21/06 20:52
Top Channel/ Zgjedhjet në Universitete! Tonin Gjuraj fiton në Shkodër, në Korçë Lorenc Ekonomi
21/06 19:48
Top Channel/ 8 apartamente dhe llogari bankare! GJKKO konfiskon pasuritë e trafikantit shqiptar
21/06 19:42
Top Channel/ Po kalonte rrugën me biçikletë, i moshuari përplaset nga një makinë në Fier
21/06 19:41
Top Channel/ Mandati i Olta Xhaçkës/ Gjyqi në kushtetuese, demokratët duan t’i djegin muajt e fundit
21/06 19:38