Top Channel/ Briken Calja, gati për botërorin! Dy javë nga garat peshëngritësi rikthehet në formë
24/11/2022 15:32

Kampioni i botës në peshëngritjes Briken Calja rikthehet në formën e tij maksimale vetëm 2 javë përpara Kampionatit Botëror që zhvillohet në fillim të dhjetorit në Kolumbi. Dëmtimi i tij në europianin e verës së shkuar i rrezikoi thuajse karrierën, por sot 6 muaj më pas rezultatet në palestër të tij janë ato ku e kishte mbyllur.

Top Neës – Turqia e gjunjëzuar nga tërmeti / Edhe Dries Mertens në ndihmë të të prekurve
08/02 19:17
Top News – ‘Hidhërohet’ botërori i skive për Colturi / Dëmtohet në stërvitje, tërhiqet nga eventi
08/02 15:55
Top Channel/ Ekipi sportiv shuhet nën rrënoja/ Tragjedia në Hatay, qytetin e ‘shembur’
08/02 15:28
Top News – Në pritje të sezonit të ri në F1 / Alfa Romeo i prezanton botës makinën e re, C43
07/02 15:36
Top News – Mbaron ankthi për Christian Atsu / Futbollisti gjendet i gjallë nën rrënoja në Turqi
07/02 15:35
Top News – Ju kujtohet seriali ‘Holly and Benji’!/ Krijuesi i filmit të animuar synon futbollin real
06/02 18:01
Top Channel/ Flamurtari kryeson! Ekipi i femrave, ndër më të mirët
03/02 12:37
Top News – ‘Libri i Zi i Paraticit’ që dënoi Juven / Spikasin emrat e shqiptarëve Vrioni dhe Hajdari
31/01 16:05
Top Channel/ Era që “fshiu” federatën e Atletikës! Smajlaj dhe Ruli vazhdojnë gjyqet
30/01 16:05
Top News – Në qeli me truprojën e Ronaldinhos, jeta në burg e Dani Alves
29/01 14:15
Top News – Malta ‘ndahet në dysh’ / Presidenti i një klubi dorëhiqet për t’u bërë futbollist
28/01 16:35
Top Channel/ Më të mirët e futbollit! Redon Xhixha lojtari më i mirë i vitit
28/01 10:48
Top Channel/ Veliaj: Ky do jetë viti i investimeve të mëdha në sport
26/01 20:05
Top Channel/ Tirana merr frymë lirisht! Lajm i mirë për bardheblutë, në fushë sot Abazaj dhe Lushkja
26/01 15:43
Top News – UEFA, vendim kundër Putin/ ‘Superkupa e Europës’ nuk do të zhvillohet në Rusi
24/01 19:04
Top Channel/ Tirana “kalon në emergjencë”/ Bardheblutë ende në pritje të lirimit të merkatos
24/01 16:14
Top Channel/ Skiatori shqiptar i Francës, Alban Elezi mori medalje argjendi: Franca krenare për mua
22/01 20:40
Top News – Volejbollisti shqiptar arrin majat!/ Veliaj i dhuron medaljen e mirënjohjes së qytetit
22/01 13:19
Top Channel/ 5 medalje për Shqipërinë, skiatorja Lara Colturi do jetë në botërorin e të rriturve
21/01 15:35
Top Channel/ Dyshja e artë! Skiatoret ju ngjiten malit që në korrik për të qenë në majën e botës
20/01 19:56