Top Channel/ “8 femra dhe një mister”: Komedia u vu në skenë nga një regjisor 17-vjeçar në Lezhë
16/05/2021 12:53

Komedia “8 femra dhe një mister”, për dy ditë me radhë ka bërë për vete artëdashësit, në Lezhë. I apasionuar pas aktrimit, Xhilberto Gega kësaj here guxoi dhe erdhi si regjizor, edhe pse vetëm 17 vjeç. Aktorët në këtë komedi ishin të gjithë të rinj, por falë talentit te tyre mbushën sallën e Pallatit të Kulturës në Lezhë. Shfaqje te tilla synojnë pasurimin e jetës kulturore në qytetin e Lezhës, e cila falë artistëve të rinj ka nisur të gjallërohet gjatë viteve të fundit.

Top Channel/ Artkand në Top Channel/ Pikturat e zgjedhura në ankandin në Top Channel
12/06 19:59
Top Channel/ Albanian ICT Awards/ Ceremonia e ndarjes së çmimeve në edicionin e 9
11/06 20:17
Top Channel/ “Luleborë” në teatrin e Korçës/ Në skenë hipin pas një viti këngëtarët
11/06 12:34
Top Channel/ Me art kundër padrejtësive/Alketa Xhafa Mripa vendos theksin edhe një herë te feminizmi
10/06 20:04
Top Channel/ Hapësira që na rrethon/ Ekspozita e Artan Shabanit në Kalanë e Tiranës
09/06 19:57
Top Channel/ “Dy luanë drejt Venecias”/ Filmi më i ri, shfaqja çdo dite tek amfiteatri i Tiranës
08/06 20:01
Top Channel/ Festivali i polifonisë në Pilur/ Grupet më të mira u mblodhën në nder të Lefter Cipës
07/06 19:56
Top Channel/ Edicioni i tretë/ Mbrëmja e muzikës kulte në Korçë
06/06 18:20
Top News – Festivali që ndali pandemia në 2020! Rikthehet në Shëngjin me 75 artistët me famë
05/06 20:28
Top Channel/ Muri i Robert Aliaj/ Ekspozita e pazakontë në sallën e artit në kryeministri
05/06 19:50
Top Channel/ Vepra e Helidon Xhixhas u inaugurua në 75 vjetorin e shpalljes së Italisë Republikë
02/06 19:56
Top Channel/ Në kërkim të skenave të huaja! Pianisti i talentuar nga Fieri kërkon të studiojë jashtë
02/06 12:23
Top Channel/ Instalacion i ri për Tiranën/ Është vendosur përgjatë bulevardit zogu i parë
01/06 19:58
Top Channel/ 6 vepra në gjuhë të huaj/ Përkthehen në greqisht, italisht, spanjisht dhe frëngjisht
31/05 19:54
Top Channel/ Xhaz dhe makina retro! Ekspozohen në Shkodër mjetet e vjetra
31/05 15:29
Top Channel/ Çmimet për letërsinë.Jepet vlerësimet për përkthimet më të mira
31/05 13:04
Top Channel/ Korçë, muzeu oriental.Koleksione nga lindja e largët, unike në rajon
31/05 12:30
Top Channel/ Jakup Keraj, mjeshtri i portretit! Sonte në Exclusive një dokumentar për piktorin
30/05 12:45
Top Channel/ Folku ballkanik në Korçë, festivali që mblodhi artistët nga i gjithë rajoni
30/05 12:32
Top Channel/ “Prandverë me kangë”/ Koncert me këngët tradicionale shkodrane
29/05 19:53