Tirana, 1 shekull bardheblu/ Klubi i futbollit të kryeqytetit feston sot përvjetorin
15/08/2020 15:39

Në një vit të komplikuar dhe me problematika të mëdha shëndetësore, dikush në futbollin shqiptar ka arsye të forta për të festuar. Bëhet fjalë për klubin e Tiranës që është në vitin jubilar të 100 vjetorit të tij. Një postim në rrjetet sociale nga klubi bardheblu sjell në vëmendje këtë datë të rëndësishme të tij, një 100 vjetor, të cilin Tirana e festoi në mënyrën më të mirë të mundshme duke u shpallur kampion i vendit për të 25-tën herë. Ishte 15 gushti 1920 dita kur Tirana u konfigurua si një klub i vërtetë futbolli falë nismës së një grupi intelektualësh dhe pas 100 vitesh ajo ka gdhendur emrin e saj me shkronja të arta në librin e historisë së futbollit shqiptar. Është një klub ku kanë dalë disa prej emrave më të mëdhenj që kanë lënë gjurmë në vendin tonë, siç janë Selman Stermasi, Adem Karapici e të tjerë, ndërkohë që me kalimin e viteve kanë dalë edhe emra të tjerë po kaq të talentuar si Fatmir Frashëri, Ali Mema, Sulejman Mema e deri te të paharruarit e viteve 80 si Arben Minga, Agustin Kol…

Kukësit i ikin titullarët/ Gega: Kemi gati zëvendësimet e 10 lojtarëve, presim nisjen e sezonit
29/09 19:49
FSHF, mbledhje për kampionatin/ Diskutime për fillimin pas bojkotimit nga klubet
29/09 13:02
Top News – ‘Eksod’ të Kukësi/ Largohen dhe Musta e Obanor
28/09 21:07
Liga vijon me “avazin”/ Protestë, jo futboll as këtë javë
27/09 20:03
Kur do nisë kampionati i futbollit/ Federata dhe liga superiore japin qëndrimin e tyre
26/09 16:26
VAR vjen në Tiranë/ Arbitrat dhe asistentët e Superligës fillojnë testet me sistemin e ri
23/09 19:59
Top News – Hije dopingu/ Turi i Francës, hetime në Marsejë
22/09 17:04
Top News – Superkupa evropiane/ Bayern, tifozët kryejnë testet covid
22/09 17:03
Top News – Suarez te Atletico! Bartomeu frenon operacionin
22/09 16:59
Kur do të fillojë Superliga? Ekipet e futbollit do të ndryshojnë listën e kërkesave për qeverinë
21/09 16:56
Kampionati nuk filloi/ Ekipet dolën në fushë dhe bënë protestë
19/09 19:57
Sot s’ka futboll, vetëm protestë/ Në “Selman Stërmasi” ekipet nuk do të ndeshen
19/09 16:17
Ndeshja në Elbasan nuk do zhvillohet/ Nuk janë në dhomat e zhveshjes
19/09 16:16
Në Fier ka vetëm protestë/ Apollonia dhe Bylis nuk do të ndeshen sot
19/09 16:15
Bojkot, Skënderbeu-Vllaznia/ Në stadium nuk janë ekipet për të nisur ndeshjen
19/09 16:15
Futbolli me dy kontrata/ Sinan Idrizi: Absurde të mos paguhen taksat, bojkoti pa arsye
18/09 19:59
Kukësi përballë Wolfsburg/ “Ujqërit” zbarkojnë në “Air Albania”
17/09 20:03
Top News – Ish presidenti i IAAF/ Dënohet me burg për korrupsion
16/09 21:12
Përballjet në Europa League/ Teuta-Granada dhe Kukësi-Wolfsburg luajnë të enjte
16/09 20:08
Vedat Muriqi: Tares i dhashë besën/ Sulmuesi kosovar shkon te Lazio: Goli i parë do të jetë për Shqipërinë
16/09 20:07