Të dielën nis futbolli/ Duka: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e 4 kërkesave
29/10/2020 20:07

Futbolli në Shqipëri pas një pritje të gjatë do të nisë aktivitetet për sezonin 2020/21, edhe pse jo plotësisht pasi në fundjavë do të kthehen në fushën e lojës vetëm skuadrat e kategorive të tjera. Sipas një komunikate të Federatës shqiptare të Futbollit, këtë të shtunë dhe të diel do të nisin kampionatet në Kategorinë e Parë, Kategorinë e dytë si dhe në të gjitha nivelet e moshave. Në këtë pikë, sektori i Garave në Federatë tashmë ka nisur të njoftojë të gjithë klubet dhe po punon për këtë fillim të sezonit të ri. Ndërsa, përsa i përket Kategorisë Superiore, për fatin e kompeticionit më të rëndësishëm në futbollin shqiptar do të duhet të pritet dita e premte kur Liga e Futbollit do të marrë vendimin e saj pas mbledhjes që do të zhvillojë me presidentët e klubeve. Vlen të kujtohet se Kategoria Superiore duhej të niste në 12 shtator, por Liga e Futbollit e bojkotoi teksa është në pritje të përgjigjes nga qeveria për kërkesat e saj, për të cilën ka dhënë afat deri ditën e enjte

Michael Ngo: Unë jam çun Tirone/ Ish sulmuesi bardheblu tregon prapaskenat e largimit nga kampionët
28/11 19:51
Top News – Privatizimi i Vllaznisë/ Këshilli Bashkiak hap ankandin
28/11 00:13
Kombëtarja e femrave mund Qipron/ Eliminatoret për Euro 2022, fituan ndeshjen 4-0 në Shkodër
27/11 19:53
Top News – Fëmijët e Maradonës, plas sherri për trashëgiminë!
27/11 17:12
Kampionati i futbollit 5×5/ FSHF, nis zyrtarisht edicionin e parë
27/11 15:35
Një minutë heshtje në nder të Maradonës/ Nis ndeshja mes Kombëtares sonë të femrave dhe Qipros
27/11 15:03
Gega nga spitali: Jam mirë/ Trajneri i Kukësit u dërgua në Turqi për kurim
26/11 19:58
Top News – Avokati Maradonës/ Nis sulm ndaj shëndetësisë
26/11 19:48
Top News – Ikën ‘dora e zotit’/ Tifozët, homazh Diego Maradonës
26/11 19:47
Top News – Lamtumirë Maradona! Homazhet e fundit për legjendën
26/11 19:41
Top News – Napoli qan djalin/ Rrugët mbushen me qirinj për Maradonën
25/11 23:59
Top News – Maradona dhe… kamorra! Legjenda i lidhur edhe me mafian
25/11 20:54
Ndeshjet e superligës/ Ekipet duan të fitojnë kohën e humbur
25/11 15:39
Kampionati i minifutbollit/ 130 ekipe të regjistruara në të gjithë vendin, përballjet nisin të enjte
24/11 19:51
Vllaznia-Tirana, triumfojnë vendasit/ Shkodranët fitojë 3-2 klasiken
21/11 19:52
Momente ankthi ne “Loro Borici”, dëmtohet rëndë mesfushori i Tiranës
21/11 18:50
Top News – 2 vjet nga botërori, Infantino: Do jetë i paharrueshëm
21/11 16:28
Java e tretë e kategorisë superiore/ Në Shkodër luhet klasikja e futbollit, Vllaznia-Tirana
21/11 13:40
Nesër Tirana-Vllaznia/ Dede: Kjo sfidë, bukuria e futbollit shqiptar
20/11 15:33
Top News – Pankina e Gjermanisë/ Loew, ende nuk e ka të sigurt
20/11 12:35