Si të blini libra online? Këtë vit Panairi i Librit nuk mbahet në mënyrën tradicionale
13/11/2020 15:39

Te gjithe ju jeni në ditët e duhura për të bërë blerjen e librave online nëpërmjet Panairit të Librit. Aplikacionit të mundësuar nga Top Channel në App Store dhe Play Store. Një aplikacion që kushdo nga ju mund ta ketë në celularin tuaj ashtu sikurse unë e kam. Do të bëj dy blerje për ditën e sotme dhe këto do t’i tregoj edhe për ju. Unë do të kërkoj dy autoret e mi të preferuar, Milan Kundera, me “Valsi i Lamtumirës”. Po e përzgjedh si librin tim të preferuar. Tani po kërkoj nobelistin Kazuo Ishiguro dhe po përzgjedh një libër për të cilin kam lexuar shumë kritika pozitive dhe për më tepër miqtë e mi ma kanë këshilluar. Sapo përzgjodha librat e mi të preferuar në shportë, por para se të bëj blerjen duhet të kem një llogari, e cila krijohet shumë lehtë, nëpërmjet emrit të plotë dhe një adrese emaili. Pasi unë e kam kryer këtë proces po vendos adresën në të cilën do të më vijnë porositë. Unë po zgjedh adresën e punës, zyrat e Top Channel në Kashar, duke qenë se një pjesë të mirë të kohës e kaloj këtu. Pasi kam kryer të gjitha këto procedura nuk më mbetet gje tjetër, përveçse të përfundoj porosinë, e cila do të mbërrijë brenda 24 orëve në adresën që unë vendosa. Këto ishin zgjedhjet e mia për sot, por secili nga ju mund të bëjë zgjedhjet e veta. Kjo nëpërmjet aplikacionit Panair I Librit. Zgjidhni titujt tuaj të preferuar.

Rock and Roll në komunizëm/ Përkujtohet krijimi i grupit “Pranvera 72” në Shkodër
16/01 19:55
“Mur”, një libër për miqtë/ Artisti pamor Vladimir Myrtezaj sjell botimin e parë
15/01 19:44
77 vjetori i Fatos Kongolit/ Mirënjohje nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit
12/01 20:04
Panair shopping/ Nëpërmjet aplikacionit mund të blini edhe Lactodefense Plus
12/01 19:59
Bust për aktoren Hajrie Rondo/ Skulptori frymëzohet nga mjeshtëria e aktores së njohur
11/01 19:59
EXCLUSIVE/ Petro Marko, Pasionari i fundit
10/01 11:22
Loja e vjetër/ Besart Kadia , nga trilleri politik në politikë
08/01 12:39
Poeti që shkruan në italisht/ Julian Zhara ka përkthyer edhe disa nga autorët më të mirë shqiptarë
07/01 19:57
Radio italo-shqiptare/ Radio e parë në kohë lufte
07/01 12:31
“Fjalët e qiririt” këndohen në Vjenë/ Rrëfimi i artistit shqiptar, Saimir Pirgu sonte në “Exclusive”
03/01 12:48
Vargje poezie dhuratë/ Shkrimtarja që shet poezi të personalizuara
31/12 19:49
Humbje dhe Festim! Në shtëpinë e Rita Petros
31/12 13:00
Këngë Krishtlindjesh/ Koncerti i formacionit të tunxhit në skenë të hapur
28/12 20:05
“Lexohet shumë pak”/ Përparim Kabo shpjegon arsyet dhe fenomenin
25/12 19:56
Krijimtari në kohë pandemie/ Shumë vepra u shkruan, ndërkohë leximi mori rëndësi gjatë izolimit
24/12 19:57
Krijimtari nga dritarja/ Në studion plot ngjyra të piktorit Helidon Haliti
23/12 20:02
“Homazh grave shkrimtare”/ Mira Meksi flet për çmimin Romani më i mirë
21/12 19:54
Familja Buza, tre breza piktorësh/ Exclusive sjell sonte rrugëtimin përmes ngjyrave
20/12 11:48
“Hinterlandi i Kuq”/ Pas 10 vitesh Mustafa Nano sjell vëllimin e dytë
18/12 19:51
Sondazhi për personazhin e vitit/ Votimi në faqen zyrtare të Top Channel në Internet
17/12 19:56