Saga e jetëve legjendë 2/ Nga Aleksandri i Madh te Lenini, libri që Arjan Konomi shkroi në Vuno
06/09/2020 20:14

Arjan Konomi gjate gjithë kësaj kohe ishte i izoluar ne Vuno. Duke bërë nje punë jashtë asaj që ne jeni mësuar ta shohim, por gjithmonë duke u marrë me shkrimin, meditimin, qetësinë shpirtërore dhe mendore.

Pikturohen fasadat në Durrës/ Piktori durrsak mesazhe me art në muret e pallateve
20/10 15:42
Një libër për Angjelina Aranitin/ Zenepe Luka sjell fakte për figurën e motrës së Donika Kastriotit
17/10 19:57
“Një javë në manastir”/ Mustafa Nano sjell kongresin me sytë e një anglezi
17/10 19:55
Këngët e luftës së Vlorës/ Përpunohen “besa-besë” dhe “shqiptarët po luftojnë”
17/10 12:38
Çmim mirënjohjeje për Helena Kadare/ Vlerësimi nga qendra kombëtare e librit dhe leximit
16/10 15:35
Migjeni dhe Agolli/ Përkujtohet dy figurat e rëndësishme të letërsisë shqiptare në ditën e lindjes
13/10 20:08
Restaurimi i dokumenteve të vjetra/ Arkiva qendrore i ofron shërbimin edhe qytetarëve
10/10 19:49
Nobeli i letërsisë/ Poezia e amerikanes Louise Glück dhe lidhja e saj me mitologjinë
09/10 20:07
“Vjershërim nga Kadare”/ Nisin në kala ditët poetike në Gjirokastër
09/10 15:46
Thesaret e Bibliotekës Kombëtare/ Nga Libri i vjetër i Papa Piu II te biblioteka private e Konicës
07/10 19:59
Dea Open Air/ Festivali ndërkombëtar i filmit do të mbahet edhe online
07/10 12:57
Një jetë me pikturën/ Skënder Kamberi ende vazhdon punën në moshën 82-vjeçare
06/10 12:29
Festivali i sazeve në Kolonjë/ Për tre ditë, interpretuan disa orkestra në mes të Ersekës
05/10 15:42
Shqipëria me “Poet Lauerat”/ I përzgjedhuri do mbajë mandatin për dy vite
05/10 15:41
Pas gjysmë shekulli skulptori po punon veprën e Bule Naipit dhe Persefoni Kokëdhimës
04/10 20:52
Festivali i teatrit/ Elbasan, në edicionin e 22 interpretoi trupa nga Turqia
04/10 20:50
Muzika e filmave shqiptarë/ Tingujt që na shoqëruan në muajt e pandemisë, në ballkonet e shtëpive
04/10 20:47
Koncert komedi në Apoloni “Shkurt Zef” dhe “Zija e Bardhe” u shfaqën në skenën e qytetit antik
04/10 12:29
Të dielën nis “Portokalli”/ Aktorët dhe stafi realizues në provat e fundit të premierës
03/10 20:02
“Jul Çezari”në kalanë e Elbasanit/Aktorët në natën e katërt të festivalit të teatrit:Na mungon skena
03/10 12:44