Rama në shkollën e re në Kavajë/ U shkatërrua nga tërmeti i 26 nëntorit të shkuar
28/12/2020 19:42

Programi i Rindërtimit të objekteve arsimore po rilind disa prej shkollave të rrënuara të Kavajës, të cilat tërmeti tragjik i 26 nëntorit nuk i kurseu. E tillë është shkolla 9-vjeçare “Shtodhër”, e kthyer nga 3D në realitet, përmes një projekti bashkohor, duke e risjellë për të 130 nxënësit e saj më të bukur, më të fortë e me kushte optimale, njësoj si shkollat e Bashkimit Europian. Shkolla ka edhe sistemin parashkollor brenda me 25 nxënës dhe në total, 130 nxënës. Ka 11 klasa, 4 laboratorë dhe të gjithë ambientet sportive. Gjatë vizitës që Kryeministri Rama zhvilloi në këtë shkollë u njoftua se deri nw datwn 31 dhjetor mbarojnë 30 shkolla, ashtu sikurse ka qenw edhe premtimi. Ndwrsa nw Janar mbaron pjesa më e madhe e loteve të Fondit Shqiptar të Zhvillimit. Kryeminisri Rama përgëzoi për punën e bërë dhe kërkoi që çdo detaj i projektit të përmbushet me cilësinë më të lartë.

Top News- 40-vjeçari humb jetën në Vlorë/ Rrufeja shkrumbon katin e dytë të banesës në Berat
16/08 22:11
Top Channel/ Rrufeja djeg banesën në fshatin Drenovicë të Dimalit, ka vetëm dëme materiale
16/08 20:11
Top Channel/ Dy viktima në Vaun e Dejës dhe Vlorë! Minoreni goditet nga rryma elektrike
16/08 20:04
Top Channel/ Celulari dëmi i dukshëm! Ortopedë e fiziciste te shqetësuar: Dëmton muskujt dhe qafën
16/08 19:54
Top Channel/ Në kërkim të tregut! Dy bujq, dy histori të ndryshme. Pse tregu vendos suksesin
16/08 19:48
Top Channel/ Me Instagram brenda në qeli! Nën hetim vëllezërit Cala, kishin numra dhe celulare
16/08 19:39
Top Channel/Gjyqtarja e arrestuar për korrupsion,Gjykata e lë sërish me masën e arrestit
16/08 19:37
Top News – Mbetet në qeli gjyqtarja e Elbasanit/GJKKO lë në fuqi masën e sigurisë ‘arrest me burg’
16/08 19:11
Top News – Të rinjtë grabitën banesën e kushërirës/ Dinamika e ngjarjes në Dibër, autorët në pranga
16/08 19:10
Top News – Anije ruse do kalojnë pranë Shqipërisë/Moska provokon sërish NATO dhe SHBA në Mesdhe
16/08 19:03
Top Channel/ I gjithë vendi i mbuluar me gjak, pamje nga vendi ku humbi jetën 40-vjeçari në Vlorë
16/08 18:28
Top News – Pak testime, por edhe pak infektime…!/Bie agresiviteti i COVID-19, problem vjeshta
16/08 16:58
Top Channel/ Grumbulluesit ulin çmimet, fermerët e Fierit të pakënaqur, frutat nuk po shiten
16/08 15:34
Top News – Shqipëria braktis të moshuarit/Barometri i ballkanit, kush përjashtohet nga shoqëria
16/08 15:31
Top News – Pa kaluar as 24 orë nga aksidenti/Humb jetën një nga të plagosurit, arrestohet shoferja
16/08 15:29
Top Channel/Gjyqtarja e arrestuar për korrupsion, gjykata lë sërish masën e ndalimit arrest shtëpie
16/08 15:25
Top Channel/ Kujdes, Tibo piraton, Digitalb i vetmi distributor televiziv i Top Channel dhe TV Klan
16/08 15:10
Top Channel/ Humb jetën pas aksidentit, i moshuari u godit nga një mjet ndërsa ndodhej në trotuar
16/08 15:07
Top Channel/ Arrestohen pensionistët italianë,po shisnin flori të rremë në Elbasan për 200 mijë euro
16/08 15:05
Top News – Atentati i Milotit, hetimet nga SPAK/Në ‘sitë’ grupet kriminale në rivalitet mes tyre
16/08 14:48