Librat shiten online/ Edhe pas panairit, aplikacioni do vijojë të funksionojë
16/11/2020 15:45

Panairi i Librit ka tërhequr vëmendjen e shumë lexuesve, por tashmë ata nuk do të duhet të kufizohen vetëm në ditët e tij, por mund të porositin libra online, nëpërmjet “Panairi i Librit”, aplikacionit online që shumëkush e ka shkarkuar në telefonin e tiJ celular, ashtu sikurse unë kam bërë që prej krijimit të tij. Sot kam vendosur të porosis dy libra, që do të më vijnë brenda 24 orëve në shtëpinë time, këtu ku po bëj dhe porosinë. Kam zgjedhur “Poezi të zgjedhura” të Kavafis dhe “Tregime të zgjedhura” të Borges. Tashmë unë i kam librat në shtëpi, në më pak se 25 orë. Ata janë pjesë e bibliotekës sime. Kështu mund të bëni dhe ju për te qenë më të sigurt në ketë kohë të vështirë dhe për më tepër për t’iu drejtuar më shumë librit. Nëpërmjet Panairi i Librit edhe ju mund të bëni porosinë tuaj.

“Mur”, një libër për miqtë/ Artisti pamor Vladimir Myrtezaj sjell botimin e parë
15/01 19:44
77 vjetori i Fatos Kongolit/ Mirënjohje nga Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit
12/01 20:04
Panair shopping/ Nëpërmjet aplikacionit mund të blini edhe Lactodefense Plus
12/01 19:59
Bust për aktoren Hajrie Rondo/ Skulptori frymëzohet nga mjeshtëria e aktores së njohur
11/01 19:59
EXCLUSIVE/ Petro Marko, Pasionari i fundit
10/01 11:22
Loja e vjetër/ Besart Kadia , nga trilleri politik në politikë
08/01 12:39
Poeti që shkruan në italisht/ Julian Zhara ka përkthyer edhe disa nga autorët më të mirë shqiptarë
07/01 19:57
Radio italo-shqiptare/ Radio e parë në kohë lufte
07/01 12:31
“Fjalët e qiririt” këndohen në Vjenë/ Rrëfimi i artistit shqiptar, Saimir Pirgu sonte në “Exclusive”
03/01 12:48
Vargje poezie dhuratë/ Shkrimtarja që shet poezi të personalizuara
31/12 19:49
Humbje dhe Festim! Në shtëpinë e Rita Petros
31/12 13:00
Këngë Krishtlindjesh/ Koncerti i formacionit të tunxhit në skenë të hapur
28/12 20:05
“Lexohet shumë pak”/ Përparim Kabo shpjegon arsyet dhe fenomenin
25/12 19:56
Krijimtari në kohë pandemie/ Shumë vepra u shkruan, ndërkohë leximi mori rëndësi gjatë izolimit
24/12 19:57
Krijimtari nga dritarja/ Në studion plot ngjyra të piktorit Helidon Haliti
23/12 20:02
“Homazh grave shkrimtare”/ Mira Meksi flet për çmimin Romani më i mirë
21/12 19:54
Familja Buza, tre breza piktorësh/ Exclusive sjell sonte rrugëtimin përmes ngjyrave
20/12 11:48
“Hinterlandi i Kuq”/ Pas 10 vitesh Mustafa Nano sjell vëllimin e dytë
18/12 19:51
Sondazhi për personazhin e vitit/ Votimi në faqen zyrtare të Top Channel në Internet
17/12 19:56
100 libra në italisht për Tiranën/ 50 autorë shqiptarë ndër vite rrëfejnë historinë e kryeqytetit
17/12 19:55