Kampionati pranë fillimit/ Takim në Ministrinë e Financave për kërkesat e klubeve
20/10/2020 15:37

Ditën e premte, futbolli do të marrë zgjidhjen përfundimtare të kërkesave te tij, për t’i dhënë fund bojkotit që ka filluar që më 12 shtator. Takimi i fundit në Ministrinë e Financave i Ligës profesioniste ka zgjidhur pjesën më të madhe të kërkesave. “Jemi në rrugën e duhur, kemi zgjidhur gati 90% të kërkesave”, u shpreh Fidel Ylli. Ndërkohë thembra e Akilit te këto bisedime mbetet ligji i sponsorizimeve. Për momentin ka dy variante; ai i propozuar nga Liga dhe një i propozuar nga Ministria e Financave. “Do të ketë një takim mes ministres së financave dhe kryeministrit të vendit për këëe çështje”, sqaron Edvin Lubohova . Ndërkohë ditën e mërkurë do të ketë edhe takim mes presidentit të FSHF-së, Armand Duka dhe kryeministrit Edi Rama nga ku me gjasë do të gjendet një vijë e mesme dhe gjuha e përbashkët që topi i futbollit të fillojë të rrotullohet.

Gega nga spitali: Jam mirë/ Trajneri i Kukësit u dërgua në Turqi për kurim
26/11 19:58
Top News – Avokati Maradonës/ Nis sulm ndaj shëndetësisë
26/11 19:48
Top News – Ikën ‘dora e zotit’/ Tifozët, homazh Diego Maradonës
26/11 19:47
Top News – Lamtumirë Maradona! Homazhet e fundit për legjendën
26/11 19:41
Top News – Napoli qan djalin/ Rrugët mbushen me qirinj për Maradonën
25/11 23:59
Top News – Maradona dhe… kamorra! Legjenda i lidhur edhe me mafian
25/11 20:54
Ndeshjet e superligës/ Ekipet duan të fitojnë kohën e humbur
25/11 15:39
Kampionati i minifutbollit/ 130 ekipe të regjistruara në të gjithë vendin, përballjet nisin të enjte
24/11 19:51
Vllaznia-Tirana, triumfojnë vendasit/ Shkodranët fitojë 3-2 klasiken
21/11 19:52
Momente ankthi ne “Loro Borici”, dëmtohet rëndë mesfushori i Tiranës
21/11 18:50
Top News – 2 vjet nga botërori, Infantino: Do jetë i paharrueshëm
21/11 16:28
Java e tretë e kategorisë superiore/ Në Shkodër luhet klasikja e futbollit, Vllaznia-Tirana
21/11 13:40
Nesër Tirana-Vllaznia/ Dede: Kjo sfidë, bukuria e futbollit shqiptar
20/11 15:33
Top News – Pankina e Gjermanisë/ Loew, ende nuk e ka të sigurt
20/11 12:35
Lamtumirë ligës së kampionëve/ Femrat e Vllaznisë u mundën nga kampionet e Bjellorusisë
19/11 19:53
Shqipëria në ligën B sezonin tjetër/ Mundi Bjellorusinë 3-2 dhe doli e para në grup
18/11 20:16
Sot Shqipëri-Bjellorusi/ Mundësi për të kapur vendin e parë në grup
18/11 13:07
Air Albania stadium, mbush një vit/ Janë zhvilluar 25 ndeshje vetëm 14 kanë qenë me tifozë
17/11 19:59
Shqipëri-Bjellorusi/ Nesër ndeshja, mundësi për të kapur vendin e parë në grup
17/11 19:46
Finalja me Bjellorusinë/ Reja pa ‘dorashka’ në Nations!
17/11 15:55