Gjykatësja mbetet në burg/ Detaje të reja për vendimet që jepte Enkelejda Hoxha
13/02/2021 19:51

Gjykata dha sot masën e ndalimit për gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe të gjithë të ndaluarit në dosjen e hetimit të SPAK për korrupsion në Gjykatën e Krujës. Të ndaluarit do qëndrojnë në arrest me burg, ky është vendimi final. Gjatë seancën kanë dalë detaje të reja për vendimet që jepte Enkelejda Hoxha duke ndryshuar deri zbardhjen e dënimeve që kishte dhënë realisht në gjykatë. Ndryshe ka shpallur vendim në seancë dhe ndryshe e ka zbardhur atë. Gjatë masës së sigurisë me dyer të mbyllura SPAK shtoi këto detaje të reja ndaj Enkelejda Hoxha për të cilën është zbuluar më tej se për të dënuarin Sajmir Petani ajo shpalli vetëm 90 ditë ulje dënimi. Por kur familja e tij ishte revoltuar dhe i kërkoi avokatit Aldo tabaku që të kthente paratë, gjyqtarja shtoi në vendimin e zbardhur edhe 90 ditë të tjera, duke i ulur atij 6 muaj në total, por babai i saj e përshkroi gjyqtaren si një person pa përkrahje aq sa sipas tij e caktuan për gati dy dekada në Krujë duke i refuzuar të drejtën për t’ju bashkuar fëmijëve përderisa ajo është nënë ‘single’. Në derë të gjykatës, i moshuari replikoi me kryeministri. Edhe sipas mjekut Edvin Prifti ky hetim është një çështje politike. Gjykata la nën arrest gjyqtaren Enkelejda Hoxha por ashpërsoi qëndrim për mjekun Edvin Prifti të cilit ju shtua edhe vepra e pastrimit të parave. Megjithatë mjeku Edvin Prifti, nga salla e gjykatës përfundoi në paraburgim ndonëse ironia e tij teksa po hynte ishte një parashikim i saktë i fatit. Edhe avokati i Enkelejda Hoxhës kishte mesazhin e tij, por kësaj jo për klienten gjyqtare , por për klienten si nënë.

Top Channel/ Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes
25/05 23:56
Top Channel/ Roma fiton kundër Feyenoord/ Holandezët të shkatërruar
25/05 23:46
Top Channel/ Pllakos heshtja mes ‘tulipanëve’, me sytë nga monitori në pritje të golit
25/05 23:02
Top Channel/ Holandezët rrahin shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar
25/05 21:37
Top Channel/ Skënder Brataj në krye të detyrës, i pranishëm në “Air Albania” për çdo emergjencë
25/05 21:35
Top Channel/ “Forca Roma!”, bukuroshet italiane “pushtojnë” Tiranën
25/05 21:14
Top News- Ndërron jetë 18 vjeçari shqiptar/Tragjike, makina i preu rrugën dhe e përplasi
25/05 21:08
Top Channel/ Totti në Tiranë. Legjenda verdhekuq: Nuk është hera e parë, kam ardhur fshehurazi
25/05 21:05
Top Channel/ Beteja në fushë, përbërja e dy ekipeve në ndeshjen finale
25/05 21:05
Top Channel/ “Little Rome” tek liqeni. Tifozët e Romës po qëndrojnë në parkun e madh
25/05 21:04
Top Channel/ Blindohet finalja e Konference League, forca të shtuara të policisë përreth stadiumit
25/05 21:04
Top Channel/ Tulipanët pushtojnë Tiranën. Në pedonale mblidhen mbështetësit e Feyenoord
25/05 21:03
Top Channel/ Në ndeshje, 800 të ftuar VIP. Transmetimi në 180 vende të botës realizohet nga Digitalb
25/05 21:03
Top Channel/ Blindohet finalja Konference League, policia rrethon stadiumin
25/05 21:02
Top Channel/ Pija bën të vetën, holandezët nuk mbajnë dot më, ‘qytetarët europianë’
25/05 20:27
Top Channel/ Pak orë nga ndeshja, tifozët festojnë brenda stadiumit
25/05 19:35
Top News- Rinasi, si asnjëherë në 30 vjet /20 mijë pasagjerë për finalen në 24 orët e fundit
25/05 19:34
Top Channel/ Tifozët holandezë drejt stadiumit me flakadanë në duar e banderolë, mbulojnë fytyrat
25/05 19:33
Top Channel/ Tifozët holandezë me banderolë “I Barbari”, brohorima e këngë
25/05 19:33
Top Channel/ “Barbarët”, holandezët marshojnë drejt stadiumit të veshur me të zeza e kapuçë në kokë
25/05 19:19