Fanella e Muçës shitet më shumë/ Si u rrit interesi i tifozëve pas shpalljes kampion të Tiranës
05/08/2020 09:51

Rikthimi i Tiranës tek titulli kampion pas 11 vitesh, ka risjell në vëmendje dhe ka nxjerr më në pah interesin e kryeqytetasve jo të përhershëm apo ultras për ngjyrat bardheblu dhe për fanellën e kësaj skuadre. Ndeshjet e zhvilluara në “Air Albania” i ka ngritur ndeshjet në një tjetër nivel dhe mbështetësit për skuadrën e Tiranës kanë qenë ë shifrat më të larta krahasuar me të gjithë rivalët dhe këtë gjë e konfirmon shitja e biletave. Nëse në ndeshjet derbi, bardheblutë kanë patur me qindra bileta diferencë të shitura krahasuar me ndeshjen kur organizator ishte Partizani, 19.000 me 19.300, diferenca bëhet në ndeshje me skuadra të konsideruara të dorës dytë ku mbështetësit e Tiranës kanë qenë disa mijëra më shumë, shifra këto që i referohen ndeshjeve në “Air Albania”.

Kur do nisë kampionati i futbollit/ Federata dhe liga superiore japin qëndrimin e tyre
26/09 16:26
VAR vjen në Tiranë/ Arbitrat dhe asistentët e Superligës fillojnë testet me sistemin e ri
23/09 19:59
Top News – Hije dopingu/ Turi i Francës, hetime në Marsejë
22/09 17:04
Top News – Superkupa evropiane/ Bayern, tifozët kryejnë testet covid
22/09 17:03
Top News – Suarez te Atletico! Bartomeu frenon operacionin
22/09 16:59
Kur do të fillojë Superliga? Ekipet e futbollit do të ndryshojnë listën e kërkesave për qeverinë
21/09 16:56
Kampionati nuk filloi/ Ekipet dolën në fushë dhe bënë protestë
19/09 19:57
Sot s’ka futboll, vetëm protestë/ Në “Selman Stërmasi” ekipet nuk do të ndeshen
19/09 16:17
Ndeshja në Elbasan nuk do zhvillohet/ Nuk janë në dhomat e zhveshjes
19/09 16:16
Në Fier ka vetëm protestë/ Apollonia dhe Bylis nuk do të ndeshen sot
19/09 16:15
Bojkot, Skënderbeu-Vllaznia/ Në stadium nuk janë ekipet për të nisur ndeshjen
19/09 16:15
Futbolli me dy kontrata/ Sinan Idrizi: Absurde të mos paguhen taksat, bojkoti pa arsye
18/09 19:59
Kukësi përballë Wolfsburg/ “Ujqërit” zbarkojnë në “Air Albania”
17/09 20:03
Top News – Ish presidenti i IAAF/ Dënohet me burg për korrupsion
16/09 21:12
Përballjet në Europa League/ Teuta-Granada dhe Kukësi-Wolfsburg luajnë të enjte
16/09 20:08
Vedat Muriqi: Tares i dhashë besën/ Sulmuesi kosovar shkon te Lazio: Goli i parë do të jetë për Shqipërinë
16/09 20:07
Futbolli fsheh pagat e vërteta/ Ekspertët: Përjashtimi nga taksat, i pamundur, duhet të formalizohen
16/09 19:44
Kampionati mes provave/ Në pritje të fundit të bojkotit të Superligës
16/09 02:47
Kampionati i bllokuar/ Akuza për përdorim politik të protestës së klubeve të futbollit
15/09 20:07
Top News – Jo shantazh me futboll! Fidel Ylli akuzon FSHF-politike
15/09 18:56