“Biri” i Flutura Açkës/ Libri më i ndjerë dhe më personal i shkrimtares për djalin që humbi para kohe
23/09/2020 20:03

Kur një grua humb burrin quhet “e ve”. Kur një burrë humb gruan quhet “vejan”. Por si mund ta quash një nënë që humb birin e saj. “E pabir” e ka quajtur veten Flutura Açka. Në librin e saj më të thellë , më të ndierë e më personal “Biri”.

“The door”, banda muzikore ndryshe/ 22 artistët e veçantë sfidojnë problemet shëndetësore
31/10 19:52
Poeti i parë laureat/ Rudolf Marku do të jetë për një periudhe 2-vjeçare
31/10 16:06
“80 vjetori im i bardhe”/ TCH risjell koncertin që u organizua në ditën e lindjes së Avni Mulës
30/10 19:19
Avni Mula në ‘Valsin e Përjetësisë’/ Kompozitori i madh u shua në moshën 92 vjeçare
30/10 16:15
Koncert për viktimat e pandemisë/ Bashkia e Tiranës organizon “dritë për nesër”
29/10 12:39
Antropologjia e Artit/ 200 profile artistike dhe studime të mirëfillta për artin sjell Përparim Kabo
28/10 20:04
Ekspozita e 800 veprave/ Botimet më të vjetra në COD në kuadër të 100 vjetorit të Bibliotekës
27/10 20:01
Ekspozita e 800 veprave/ Botimet më të vjetra në COD në kuadër të 100 vjetorit të Bibliotekës
27/10 16:16
Tingujt e Morricone në kala/ Koncert në Gjirokastër me muzikën e kinemasë italiane
26/10 12:45
Peizazhe shqiptare/ Ekspozitë në Pogradec të artistëve nga trevat shqipfolëse
26/10 12:32
“Retro” zbret në Gjirokastër / Automjetet e vjetra në rrugët e qytetit të gurtë
25/10 12:38
Korça, 1 shekull muzikë korale/ Sonte në Exclusive historia e krijimit të formacioneve muzikore
25/10 12:25
149-vjetori i lindjes së Fishtës/ Përfundon restaurimi i shtëpisë ku ka jetuar shkrimtari
23/10 15:58
Muze i varfër për Kadarenë/ Gjirokastër, vizitorët kërkojnë më shumë
23/10 12:35
Çmimi për Zhuliana Jorganxhi/ Medalja “mirënjohje e qytetit” i jepet nga Bashkia e Tiranës
21/10 15:38
Festivali i këngës qytetare/ Elbasan, në dy netë do interpretojnë grupe nga 10 qytete
21/10 15:37
“Reja e drurit” në sheshin Skënderbej/ Instalacioni shëtitës i artistit gjerman Martin Steinert
21/10 15:35
“Tomka & shokët e tij” në SHBA/ Shfaqet në kanalin që transmeton filmat klasikë të viteve ‘80
20/10 19:51
Pikturohen fasadat në Durrës/ Piktori durrsak mesazhe me art në muret e pallateve
20/10 15:42
Një libër për Angjelina Aranitin/ Zenepe Luka sjell fakte për figurën e motrës së Donika Kastriotit
17/10 19:57