3 Çmimet e karantinës/ 82 vepra në garë që nxitën shkrimin në muajt e izolimit
17/07/2020 20:01

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

“Zafest” do bëhet online/ Nisi Festivali me poezi dhe aktivitete
25/09 12:35
Ekspozohen dokumentet e rralla/ Ekspozita në 140-vjetorin e Çerçiz Topullit
25/09 12:22
Dokumentari për Minella Borovën/ Rrëfimi për emigracionin e vështirë në Argjentinë larg publikut
24/09 19:57
“Biri” i Flutura Açkës/ Libri më i ndjerë dhe më personal i shkrimtares për djalin që humbi para kohe
23/09 20:03
Festival i muzikës baroke/ Interpretimet në sallat e muzeut kombëtar
22/09 15:34
“Violinisti gjirokastrit”/ Filmi kushtuar skulptorit Arben Bajo
22/09 12:32
Nisi Tirana Intenational Film/ Sot premiera rajonale e filmit “Liqeni im” i Gjergj Xhuvanit
19/09 20:08
Ekspozitë në kohën e covidit/ Fototeka Marubi ekspozon punimet e fotografit Dedë Jakova
18/09 13:02
Pogradeci, qyteti i 40 filmave/ Edicioni i 10 i festivalit të kinematografisë dhe kulinarisë
18/09 12:34
Muzika kalon kufijtë/ Në Shkodër mblidhen artistë nga gjithë Ballkani
16/09 15:42
100 vjetori i Federico Fellinit/ Përkujtohet në Tiranë regjisori i madh italian
16/09 12:54
Kur xhirohet një film/ “Profesionisti” me skenar të Ylljet Alickës, del në vjeshtë
12/09 19:59
Turizëm në 1800 metra lartësi/ Valbona dhe Thethi me më shumë vizitorë vendas
12/09 16:43
Audicionet e “Kinostar”/ Rubrika më e re në “E diell” që zbulon talentet në fushën e aktrimit
11/09 19:57
Letrat e nënë Terezës/ Ekspozita në Muzeun Historik Kombëtar
10/09 19:59
Beqarët e “Përputhen”/ Zbulon të gjithë pjesëmarrësit e programit, autorja premton surpriza
09/09 20:00
Qendra kombëtare e librit, zgjedh tituj të Kadaresë, Blushit, Lubonjës dhe Zhitit
09/09 17:08
Ekspozitë brezash/ Familja Llukaçi sjell 130 punime në Durrës
08/09 12:14
“Liqeni im” hap TIFF/ Filmi i Gjergj Xhuvanit nis edicionin e 18 te festivalit
07/09 20:07
Nis festivali “Kokofest”/ Maratona e komedive në Korçë
07/09 12:38