Studimi i “Deutsche Bank”, zbuloni qytetin me pagat më të larta
21/05/2019 13:13

Po kërkon një ndryshim radikal në pagë dhe stil jetese? Atëherë, provo San Franciscon. Qyteti në bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara kryeson renditjen për pagat më të larta dhe të ardhurat e mbetura në dispozicion pas qirasë, sipas klasifikimit të “Deutsche Bank” për vitin 2019.

SHBA sanksione të reja Iranit/ Teheranit do t’i bllokohet pasuri me vlerën e dhjetëra miliarda dollarëve
25/06 10:49
Banorët në Gjermani, bllokojnë festivalin neonazist
25/06 10:24
Taksë për miliarderët/ U kërkohet kandidatëve për president
25/06 09:41
SHBA vendos sanksione të reja ndaj Iranit
25/06 06:23
Plani për paqe i SHBA në Lindjen e Mesme nuk gjen përkrahje
24/06 16:44
Në Francë, Gjermani, Belgjikë po merren masa, po vjen vera përvëluese
24/06 15:50
Nga një iniciativë studentore në 250 mijë protestues në shesh. Kërkohet dorëheqja e kryeministrit
24/06 10:01
Përfundon numërimi, kandidati i opozitës fiton bashkinë e Stambollit
24/06 09:44
Trump i shkruan letër, Kim Jong Un: Do ta marrë në konsideratë atë që shkruhet
23/06 12:57
SHBA, sulm kibernetik Iranit/Jashtë funksionit sistemet kompjuterike që kontrollojnë lëshimin e raketave
23/06 12:50
Stambolli rivoton /Përsëriten zgjedhjet për kryebashkiakun e qytetit më të madh në Turqi
23/06 12:45
Kinë/ Të gjithë të magjepsur nga liqeni Erhai
23/06 12:37
Gërmimet e reja në Akropol/Për herë të parë lejohen vizitorët të shohin rrënojat e lashta
23/06 12:35
Të përkulur mbi smartfone, studimi: Pasoja te të rinjtë, u sjell deformim të kafkës
23/06 12:32
I nxehti do përfshijë Europën, temperaturat do të shkojnë mbi 38 gradë celsius
23/06 12:28
Legjenda Mick Jagger rikthehet në skenë pas operacionit në zemër
22/06 16:04
Konkursi për “qenin më të shëmtuar në botë”
22/06 15:59
Protesta në Gjeorgji, qindra të plagosur
22/06 15:39
Policia britanike në shtëpinë e Boris Johnson pas sherrit me të dashurën
22/06 15:35
Trump: Nëse ka luftë, Irani zhduket
22/06 13:14