Rruga që nuk mbaron, kilometrat e papërfunduara të Qukës-Qafë Plloçë
11/07/2019 14:40

Projekti i ndërtimit të rrugës Qukës-Qafë Pllocë, pjesë e korridorit të 8 të rrugës Tiranë-Korçë konsiston në ndërtimin e 43.4 km segmenti rrugor, i cili do të shkurtojë distancën mes Korçës dhe Tiranës. Në ndodhemi në kilometrin e parë të kësaj rruge, sapo kalon Qafë Plloçën ku duket se punimet po ecin me ritme të ngadalta dhe dita kur ky projekt do të bëhet realitet është ende e largët.

Pas Kombinatit, Bashkia e Tiranës vendos kabina dezinfektimi edhe në tregjet e tjera publike
08/04 14:25
Top News – Inflacioni në mars 2.1%/ Niveli më i lartë që nga gushti 2018
08/04 14:18
Top News – Kërkesa e kryeprokurorit/ Covid-19, ndihmë me gjysmë page
08/04 14:17
Rindërtimi pas tërmetit/ Rama me ministrin Ahmetaj në Thumanë: Duhet të bëjmë çmos që…
08/04 13:57
Top News – Fituan betejën Covid- 19/ Pacientët lënë kujdesin intensiv
08/04 13:48
Në rezervatet e Karaburunit po ikin punëtorët, peshkun nuk e blejnë më restorantet
08/04 13:19
Vazhdojnë infektimet/ Me Covid-19 edhe bashkëshortja e pronarit të restorantit
08/04 13:16
Shkelën masat kufizuese/ 230 shtetas të gjobitur 24 orët e fundit
08/04 13:15
Nga Kakavija në karantinë/ Izolohen ata që pranuan, të tjerët nuk lejohet të kalojnë
08/04 13:14
17 raste të reja me Covid-19/ Shkon në 400 numri i të infektuarve në Shqipëri
08/04 13:13
Më shumë policë se blerës/ Ashpërsohen rregullat në tregjet e Lushnjes
08/04 13:07
Nuk kanë lekë as për ilaçe/ Familja nga Rrogozhina jetonte duke mbledhur bimë medicinale
08/04 13:05
Të dehur dhe me autorizim, gati për punë/ 166 të arrestuar nga Policia në kohë karantine
08/04 12:50
Top News – 17 raste të reja/ 400 të infektuar në Shqipëri
08/04 12:30
Top News – Fantazi dhe…karantinë!/ Ja lekët e shqiptarëve për 2021
08/04 12:28
Nxehet debati, ‘plasin’ armët sheshit në Orikum
08/04 12:24
CoVid-19/ Shkon në 400 numri i të prekurve në vend
08/04 11:53
Top News – Dy në kërkim nga Italia/ Arrestohen në Durrës dhe Vlorë
08/04 11:17
Top News – Fondet për shëndetësinë/ FMN, Shqipëria e fundit në Europë
08/04 11:16
Top News – Të dhënat personale/ Në rrezik, shkak masat për covid 19
08/04 11:06