Ngadalësohen investimet, parashikime të zymta për 2018-ën
04/01/2018 15:19

Ngadalësimi i rritjes ekonomike në tremujorin e tretë të vitit të kaluar është rezultat i zbehjes së investimeve në ekonominë shqiptare.

Energji nga dielli, për impiantin e Akërnisë në garë 6 kompani
19/09 15:39
Euro “godet” buxhetin, të ardhurat u rriten më pak
19/09 15:11
Rrugë të reja me pagesë, Gjiknuri: Do të varet nga kostot e mirëmbajtjes
18/09 15:13
Rrugët, 682 milionë dollarë më tepër. Elbasan-Tiranë dhe Rruga e Kombit, kostot u shtuan në ndërtim
17/09 19:36
OSHEE: Në sezonin e verës u përgjysmuan ndërprerjet e energjisë
15/09 20:34
Ahmetaj, letër autoritetit mbikëqyrës: Largoni kumarin!
13/09 15:08
Përplasje për taksat e bixhozit, Presidenti: U lehtësua kumari. PS: Meta gabon
11/09 20:13
“Kazinotë” shkelin ligjin; Parregullsi me moshën dhe personat problematikë
11/09 15:17
Rrëzohet dekreti i Metës për lojrat e fatit
10/09 15:01
Nafta dhe benzina më shtrenjtë. Në qershor çmimi u rrit me 5.6 përqind
08/09 16:10
Shembja në Tiranë-Elbasan, do “hajë” 3 milionë euro
05/09 15:45
Koncesionet morën 5.1 mld lekë, Ahmetaj: Rënia e euros, efekti negativ
04/09 15:46
Ndërtimi përqendrohet në Tiranë
31/08 15:14
Shqipëria nuk prodhon. 100 bizneset më të mëdha, vetëm shërbime, tregti dhe ndërtim
30/08 15:33
Shqiptarët nuk kursejnë dot. Vetëm 1% kanë llogari bankare mbi 50 mijë euro
28/08 15:17
Investimet, paratë ikin jashtë. Nga Shqipëria dolën 291 milionë euro fitime të kompanive të huaja
25/08 19:33
Në rrugë shkelen rregullat
25/08 15:27
Tatimet, mbi 21 mijë biznese me borxhe; Detyrimet do të mblidhen me forcë
24/08 16:20
Tatimet kërkojnë taksën e qirave
20/08 15:32
Monedha vendase, ende e fortë. Euro mbetet në kuotën e 125.5 lekëve
19/08 15:26