Trajneri i ri i Tiranës, Julian Ahmataj pranë zyrtarizimit
25/10/2019 19:45

Julian Ahmataj me shumë mundësi do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Top Channel mëson se ish-futbollisti dhe trajneri i disa skuadrave nga Kategoria e Parë dhe atë Superiore, është pranë zyrtarizimit në pankinën bardheblu. Ahmataj dhe presidenti Refik Halili kanë zhvillur paraditen e sotme një takim për të paraqitur kërkesat përkatëse dhe gjithçka mbetet për t’u zyrtarizuar. Vendimi pritet të merret në orët në vazhdim pasi skuadra e Tiranës do të duhet të zhvillojë sot seancën stërvitore në orën 16:30 në fushën stërvitore “Skënder Halili” dhe për këtë arsye brenda këtij orari do të jetë vendosur edhe trajneri i ri i cili do të drejtojë këtë seancë. Bardheblutë aktualisht ndodhet në vendin e gjashtë me 14 pikë, 3 pikë larg kryesuesve të Partizanit me 4 fitore dy barazime dhe 3 humbje. Ndeshja e radhës për skluadrën bardheblu do të jetë në Gjirokastër ku do të përballet me vendasit e Luftëtarit ditën e diel.

Top News – Rrathët olimpikë/ Tokyo, rivendosen në vendin e tyre
01/12 21:06
Klubi Vllaznia do shitet/ Privatizimi do bëhet me ankand. Vlera fillestare është 507 milionë lekë
30/11 19:49
Top News – Maradona para vdekjes/ Pak ditë më parë, përplasi kokën!
30/11 18:55
Skënderbeu i çuditshëm i Prizrenit/ Skulptori Artan Peqini: Gabim strukturor
30/11 16:47
Briken Çalja në vendin e 6-të/ Sportisti po përgatitet për disa evente sportive
30/11 15:44
Top News – Min e 96, kartoni i kuq/ Fjalët e Moratës që acaruan arbitrin
29/11 20:32
Top News – Sporti i ping pongut/ Firmoset akordi Shqipëri-Kosovë
29/11 11:45
Michael Ngo: Unë jam çun Tirone/ Ish sulmuesi bardheblu tregon prapaskenat e largimit nga kampionët
28/11 19:51
Top News – Privatizimi i Vllaznisë/ Këshilli Bashkiak hap ankandin
28/11 00:13
Kombëtarja e femrave mund Qipron/ Eliminatoret për Euro 2022, fituan ndeshjen 4-0 në Shkodër
27/11 19:53
Top News – Fëmijët e Maradonës, plas sherri për trashëgiminë!
27/11 17:12
Kampionati i futbollit 5×5/ FSHF, nis zyrtarisht edicionin e parë
27/11 15:35
Një minutë heshtje në nder të Maradonës/ Nis ndeshja mes Kombëtares sonë të femrave dhe Qipros
27/11 15:03
Gega nga spitali: Jam mirë/ Trajneri i Kukësit u dërgua në Turqi për kurim
26/11 19:58
Top News – Avokati Maradonës/ Nis sulm ndaj shëndetësisë
26/11 19:48
Top News – Ikën ‘dora e zotit’/ Tifozët, homazh Diego Maradonës
26/11 19:47
Top News – Lamtumirë Maradona! Homazhet e fundit për legjendën
26/11 19:41
Top News – Napoli qan djalin/ Rrugët mbushen me qirinj për Maradonën
25/11 23:59
Top News – Maradona dhe… kamorra! Legjenda i lidhur edhe me mafian
25/11 20:54
Ndeshjet e superligës/ Ekipet duan të fitojnë kohën e humbur
25/11 15:39