Top News – Zhduket vajza 4 vjeçare /Australi, ishte me prindërit në kamping
19/10/2021 17:56

Një vajzë katër vjecare, Kleo Smith, është zhdukur nga një kamping në australinë perëndimore ndërsa ndodhej atje për një pushim me familjen. Hera e fundit që ajo u pa, të shtunën në orën 1.30 minuta, ndodhej në një tendë me prindërit. Rreth orës 6.30 minuta, nëna u zgjua nga gjumi dhe nuk e kishte gjetur më. Policia ka shprehur shqetësim të madh dhe ka shpërndarë foton e të voglës, me pizhame dhe lëshoi një apel drejtuar të gjithë vizitorëve të kampit për ndonjë informacion të mundshëm. Nëna e vogëlushes, ka treguar se rreth orës 1.30 minuta vajza ishte zgjuar për të kërkuar ujë. Që atëherë nuk e kishte parë më të voglën. Disa orë më vonë, rreth orës 6 të mëngjesit, kishte gjetur tendën të hapur dhe vogëlushja nuk ishte më. “E vetmja gjë që duam është të kemi të voglën në shtëpi” thonë prindërit. Kërkimet vazhdojnë pa pushim. Për momentin, autoritetet nuk kanë ngritur asnjë hipotezë dhe të gjitha pistat konsiderohen të mundshme.

Top Channel/ Presidenti Lukashenko viziton emigrantët në kufi, zotohet t’u ‘plotësojë dëshirat’
26/11 22:09
Top Channel/ Peshkatarët francezë bllokojnë portin e Kale mes konfliktit post-Brexit
26/11 22:08
Top Channel/ Zelenski thotë se ka zbuluar ‘grusht-shteti’ të lidhur me Rusinë më 1-2 dhjetor
26/11 22:07
Top Channel/ Konfirmohen të vdekur të gjithë 41 të bllokuarit në minierën në Rusi
26/11 22:07
Top News-Viktima e fundit, një fëmijë…!/U gjet në rrënojat e autobusit të aksidentit
26/11 20:44
Top Channel/ Covid i ri goditi edhe bursat. Virologët amerikanë po diskutojnë për masat e reja
26/11 19:59
Top News-Shqiptari me 8 kg heroinë në makinë / Nga Zvicra në Itali, kapet nga karabinierët
26/11 19:17
Top News-Zbulohet misteri i të mbijetuarit../Emri i arabit në listë, nuk kishte lidhje me tragjedinë
26/11 18:18
Top Channel/ Varianti i ri, BE ndalon udhëtimet: “Duhet frenuar përhapja”!
26/11 17:49
Top News- Një variant edhe më i tmerrshëm/Mbërrin në Evropë rasti i parë Covid-Hiv Aids
26/11 17:05
Top News-Vrasësi i veshur si pastrues rrugësh/Ekzekutoi shqiptarin për larje hesapesh me 2 grupeve
26/11 16:42
Top Channel/ Abazoviç, kryeministër i Malit të Zi- minoritetet: Ne jemi pro!
26/11 15:28
Top News- Grusht shteti në Ukrainë/Si u parandalua dhe a u orkestrua nga Moska!
26/11 15:18
Top Channel/ Gjendet trupi i 45-të, është një fëmijë- tragjedia s`ka fund!
26/11 15:08
Top News- A ka shpresë për negociatat /SHBA dhe BE po i bëjnë presion të fortë Bullgarisë
26/11 15:04
Top Channel/ Egjipti hap “Rrugën e Zotave”; 3.000 vjet histori në 3.000 kilometra!
26/11 15:02
Top Channel/ CIA paralajmëron Rusinë: “Lojra me ne? Tani prisni pasojat”!
26/11 14:27
Top Channel/Shpërthejnë protesta kundër Erdoganit, Turqia në prag katastrofe!
26/11 14:26
Top News – Këmbejnë fëmijët me një dele / Uria fundos Afganistanin, të miturit shiten për bukë
26/11 14:00
Top News – Varianti afrikanojugor mbjell frikë / Evropa në panik, mblidhet OBSH me urgjencë
26/11 13:54