Top News-Vajza shqiptare që punonte prostitute / Dhunohet nga klienti, e hodhi nga makina
01/12/2021 22:48

Një 27 vjecare shqiptare është shteuar në spital pasi kishte marrë plag të rënda në kokë dhe këmbë. E reja punonote si prostitutë në Itali, ndërsa një klient i saj e ka hedhur nga makian me forcë dhe kjo e fundit nga plagët e rënda ka rënë në koma dhe aktulaisht ndodhjet në gjendje të rëndë në spital. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Torino të Italisë, të paktën kështu kanë bërë me dije mediat italiane. Sipas asaj që raportojnë mediat, autori pasi e ka marrë në makinë shqiptaren, e ka grabitur dhe pas disa metrash e ka hedhur nga mjeti. Policia italiane është vënë në lëvizje dhe është në kërkim të aurotit që shkaktoi këtë ngjarje të rëdnë. Mirëpo, disa kamera sigurie kanë kapur momentin kur autori është larguar me makinë, dhe I vetmi detaj që autoritetet kanë është që klienti lëvizte me një makinë gri. Ndërkohë një shofer tjetër, i cili ka para të gjithë situatën ka thirrur për ndihmë autoritetet. Kur ka shkuar ambulanca vajza ka qenë e ndërgjegjshme dhe e aftë të tregonte atë që i kishte ndodhur. Po ashtu, mësohet se ajo ka mundur që të japë një përshkrim vogël të autorit para se të futej në koma, por nuk dihtet sesa ky informacion mund ti vijë në ndihmë policisë.

Top News-‘Ose luftë ose diplomaci!’/Blinken dhe Lavrov ‘bisedimeve të egra’ në Gjenevë
21/01 18:33
Top Channel/ Dorëzohet Vuçiç, nuk përballon protestat: Qeveria rrëzon planet e minierës së litiumit!
21/01 18:08
Top Channel/ NATO përgatitet për përplasje frontale, shtohen trupat në lindje!
21/01 18:08
Top News- Lufta mes karteleve të drogës /91 vrasje për çdo ditë gjatë vitit 2021 në Meksikë
21/01 17:39
Top News-Llogaria deri në centimetrin e fundit/Kalimi ‘magjik’ i jahtit gjigant poshtë një ure
21/01 17:00
Top News- Kushti pa asnjë negociatë nga Rusia/‘Ukraina dhe lidhja e NATO me Ballkanin’
21/01 15:33
Top News- 63 shqiptarë, kodi i kuq i Interpol/ Disa prej tyre kërkohen nga shtete të tjera
21/01 15:21
Top Channel/Çokollata e zezë fuqi “magjike”, studimi i ri: “Shmang kancerin”!
21/01 14:42
Top Channel/ “Rreth globit për 5 muaj”: Pilotja adoleshente vendos rekord fluturimi
21/01 14:40
Top Channel/ Nis në Gjenevë takimi SHBA-Rusi për Ukrainën, Lavrov: “Nuk presim zgjidhje”
21/01 14:39
Top Channel/Ballkani Perëndimor, prioritet i Gjermanisë: Do ndihmojmë Shqipërinë!
21/01 14:38
Top News – Nëse Rusia dërgon forca në Ukrainë… / SHBA: Përgjigje të shpejtë dhe të ashpër!
21/01 13:04
Top News – Izraeli blen tri nëndetëse gjermane / Marrëveshje shumë miliarda dollarëshe
21/01 13:03
Top News – 40 automjete mbi njëri-tjetrin / Stuhia e borës shkakton aksidentin e frikshëm zinxhir
21/01 13:01
Top News – Bisedime urgjente SHBA-Rusi / Shpresa e fundit për zgjidhjen e krizës në Ukrainë
21/01 12:52
Top News – Putini rrethon Evropën! / Stërvitje masive në Atlantik, Arktik, Paqësor e Mesdhe
21/01 12:50
Top News – SHBA, padit Bjellorusinë / Rrëmbeu një avion për të arrestuar disidentin
21/01 12:50
Top News -‘ Bota në rrezik katastrofe!’ / Ora e Apokalipsit, vetëm ‘100 sekonda para mesnate’
21/01 12:47
Top News – Sistemet S-400 në Bjellorusi / Moska dërgon dy batalione, Ukraina në shënjestër
21/01 12:46
Top News – Turqia kërcënon Greqinë / ’Nëse sulmohemi do ta paguani shtrenjtë!’
21/01 12:46