Top News – U lanë në arrest/ Gjykata cakton datën e seancës, kërkohet lirimi i tyre
23/04/2021 12:03

Gjykata e Apelit të Tiranës ka caktuar datën kur do mbahet seanca për masën e sigurisë ndaj tre kontrollorëve të arrestuar disa kohë më parë pasi akuzohen si organizator të protestës në aeroportin e Rinasit. Kjo pasi kontrollorët apeluan vendimin e shkallës së Parë dhënë ndaj tyre. Tre kontrollorët, do dalin në gjykatë më 27 prill për të kërkuar një masë më të butë sigurie. Vetëm tre javë më parë, gjykata penale e Tiranës la në burg dy nga tre kontrollorët, Armando Fezgën dhe Muhin Mezinin. Ndërsa për Flora Ndrecën u caktua masa ‘Arrest shtëpie’ për shkak se kishte një fëmijë të mitur. Prokuroria ngriti ndaj tyre akuzën e shpërdorimit të detyrës si dhe nga deklarimet e tyre, është provuar se të tre ata, në bashkëpunim me njëri tjetrin, kanë ndikuar tek vartësit e tyre për të plotësuar formularin e paaftësisë në punë duke pretenduan se vuanin nga stresi që u ishte shkaktuar nga shkurtimi i rrogës prej pandemisë.. Po ashtu, me veprimet e tyre sollën mbylljen e kullës dhe aeroportit të Rinasit.

Top News – Ankimimi në KAS/ LSI këron rinumërim të votave në Durrës
09/05 22:33
Top News – Kërkoi identifikimin elektronik/ PD: Pajisja lejonte votimin më shumë se një herë
09/05 21:28
Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Dinamo në superiore/ Pas 9 vitesh vuajtjesh, “Blutë” e kryeqytetit rikthehen në elitë
09/05 20:00
Top Channel/Nga ndërtimi u bë fermer/24 vite punoi në Greqi e Itali, tani merret me rritjen e viçave
09/05 19:56
Top Channel/Rritet numri i familjeve për kredi/Kërkesa për blerje e riparime prone, zhvillim biznesi
09/05 19:53
Top Channel/ Vaksina mbron nga virusi indian/ Dollenberg: Mutacioni, probleme në prodhimin e dozave
09/05 19:52
Top Channel/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe/ Dosjet e ankimimit në KQZ, edhe LSI ankohet për Beratin
09/05 19:49
Top Channel/Valë covidi në vjeshtë/ Alban Ylli: Tirana s’konsiderohet me risk të lartë, problem jugu
09/05 19:41
Top Channel/ Dita e shpendëve shtegtarë/ Kali i qyqes, si kartolinë për vizitorët në Drino dhe Vjosë
09/05 19:08
Top Channel/Familjarët e viktimave kanë dyshime: Ngordhi dhe qeni, nëna i njihte kërpudhat, s’ishte…
09/05 19:06
Top Channel/ Të helmuar nga kërpudhat, humbin jetën 3 anëtarët e familjes nga Gjilani
09/05 19:02
Top News – Mjeti bie nga ura në lumin Osum/ Plagoset rëndë 28-vjeçarja në aksin Berat-Skrapar
09/05 18:51
Top News – Humb jetën 33 vjeçarja/ Policia-dyshohet se e ka mbytur motra me jastëk
09/05 18:51
Top News – Shifrat e infektimeve po ulen/ 57 raste të reja dhe 1 viktimë nga covid-19
09/05 18:26
Top News – Reagon familja Haliti nga Gjilani/ Drejton gishtin nga neglizhenca e mjekëve
09/05 17:23
Top News – ‘SPAK heshti ndaj kallzimeve të PD’/ Alibeaj akuzon treshen Rama-Doshi-Rakipi
09/05 15:09
Top Channel/ Vdekja e tre familjarëve, flet për herë të parë mjeku. Tregon pse nuk i çuan në spital
09/05 13:36
Top News – U helmuan nga kërpudhat e pyllit/ Humbin jetën tre anëtarët e familjes Haliti
09/05 13:32
Top Channel/ Reagojnë familjarët e viktimave, nëna, djali dhe nusja humbën jetën në Gjirin e Lalëzit
09/05 12:50