Top News – Tom Hanks: Covid si Lufta e Dytë Botërore
08/07/2020 14:26

Aktori i famshëm hollivudian, Tom Hanks e krahasoi koronavirusin me Luftën e Dytë Botërore. Që kur u sëmur vetë nga Covid 19 së bashku me të shoqen në muajin mars, ai është angazhuar mjaft në përpjekjet për ndërgjegjësim kundër pandemisë. “Për shumë prej nesh, ekziston një lloj mirëmbajtjeje e vazhdueshme fiziologjike për trurin dhe trupin të cilën jemi përpjekur të ndjekim. Tani jemi në këtë situatë dhe ajo që mund të bëjmë është të përpiqemi të përgatitemi për ditën tjetër”, tha ai. Për mjaft njerëz, prekja e Hanksit nga Covid 19 ishte këmbana e parë e rëndësishme e alarmit, e cila ra që në fillesat e pandemisë.

Top News – Shifrat e covid-it/ Turqi, s’përfshihen asimptomatikët
01/10 21:30
Top News – Ddeklarata e Gjuriç/ Nuk ka dialog pa asosacionin
01/10 20:45
Top News – 2548 infektime të reja/ Itali, shifra më e lartë në 5 muaj
01/10 20:40
Top News – Vendimi i Google/ 1 mld usd për lajme me licencë
01/10 20:34
Top News – Rrezik i madh nga Kina/ SHBA, paralajmërimi i ligjvënësve
01/10 20:16
Top News – Të ndalojnë luftimet/ Apeli i SHBA-së, Francës e Rusisë
01/10 20:15
Top News – Apelet për armëpushim/ Azerbajxhani e Armenia i refuzojnë
01/10 19:20
Top News – Evropë, kambana alarmi/ Madridi rikthehet në izolim
01/10 19:20
Top News – Pompeo në Vatikan/ Nuk pritet nga Papa Françesku
01/10 19:19
Top News – Luftë `civile`/ Sfidojnë britanikët: Nuk izolohemi!
01/10 19:18
Top News – Pierce Brosnan në hall/ Aktori nxjerr shtëpinë në shitje
01/10 19:16
Top News – “Shkeli marrëveshjen”/ BE, gjyq Londrës për Brexit
01/10 15:49
Top News – Protesta në Stamboll/ Ndaj trajtimit te ujgurëve në Kinë
01/10 15:40
Top News – Legalizimi i kanabisit/ Zelanda e Re `e lë pas dore`
01/10 14:43
Top News – Luftoi fort/ Modelja e njohur humbet fëmijën
01/10 13:49
Top News – Roli që i ndryshoi jetën/ Julia Roberts- ishte për një tjetër
01/10 13:46
Top News – Bosnje, vriten emigrantet/ Afganët sulmojnë Pakistanezët
01/10 13:36
Top News – Dita ndërkombëtare e kafes, bota kremton 1 tetorin
01/10 13:30
Top News – Gjenden super-antitrupat, bllokojnë sulmin e koronavirusit
01/10 12:25
Top News – Nagorno Karabak, Rusia: Uluni e bisedoni, përndryshe…
01/10 11:48