Top News-Tjetër tragjedi me një autobus/19 të vdekur dhe 32 të plagosur në Meksikë
28/11/2021 14:26

Nëntëmbëdhjetë persona mbetën të vdekur dhe 32 të tjerë u plagosën pasi një autobus që po transportonte pelegrinë në një vend fetar në Meksikën qendrore u rrëzua të premten. Zyrtarët e shtetit thanë se autobusi nuk mundit të frenojë dot dhe u përplas në një ndërtesë në shtetin e Meksikës. Gjashtë nga viktimat pësuan lëndime aq të rënda sa u dërguan në një spital në kryeqytet. Ricardo de la Cruz, ndihmës sekretari i brendshëm i shtetit, tha se aksidenti ndodhi në një qytezë, në jugperëndim të Meksiës. Autobusi po shkonte nga shteti perëndimor i Michoacan për në Chalma, një qytet që është vizituar nga pelegrinët katolikë romakë për shekuj. Deri më tani nuk ka të dhëna për gjendjen e pasagjerëve të lënduar. Të paktën 10 ambulanca shkuan në zonën e aksidentit për të ndihmuar të plagosurit. Shumë meksikanë shkojnë në pelegrinazhe fetare ndërsa afrohet 12 dhjetori, dita e Virgjëreshës së Guadalupes. Për shkak se ata shpesh ecin ose me biçikletë në rrugë të ngushta ose udhëtojnë me autobusë të vjetëruar, aksidentet nuk janë të rralla.

Top News – 50 mijë trupa amerikane në Evropë /Biden:Luftanije dhe bombardues pranë kufijve të Rusisë
24/01 14:27
Top Channel/ Bora paralizon Athinën! Mbyllen disa akse rrugore, pezullohen dhjetëra fluturime
24/01 14:19
Top News – Ukraina në ‘mbrojtje të Çërnobilit’ / Rusia mund të godasë vendin më radioaktiv në botë
24/01 14:15
Top News- Buqetë me lule për ekzekutimin mafioz/ Shqiptari drejtonte trafikun e kokainës në Ekuador
24/01 12:40
Top News – Rusia kërcënon edhe një tjetër shtet /Vladimir Putin nis luftanijet në brigjet e Irlandës
24/01 12:37
Top News – Bie nga 30 metra lartësi / Aksident tragjik në Turqi, autobusi ra në humnerë
24/01 12:33
Top News- Larja e hesapeve në mes të Belgjikës/ Plani i asgjësimit nisi nga bandat e Elbasanit
24/01 12:33
Top News – Kryperlamentari rrihet keq…! / Plas grushti në kuvend, ‘tërbohen’ deputetët
24/01 12:29
Top Channel/ Dy raketa balistike drejt Emirateve të Bashkuara, në shënjestër edhe Dubai!
24/01 12:28
Top News – Fundi i pandemisë pas valës Omikron / OBSH, sinjal shprese: Evropa drejt ‘çlirimit’!
24/01 12:17
Top Channel/ Biden “kthen pllakën”: Mijëra trupa amerikane mund të nisen në Ukrainë!
24/01 12:17
Top News- SHBA, armatime të reja në Ukrainë/ Mbërrin pjesa e dytë e paketës 200 milionë dollarëshe
24/01 12:17
Top News-Nëse 1 ushtar rus hyn në Ukrainë…! / Blinken kërcënon Moskën-Do ketë reagim të fortë
24/01 12:04
Top News-Një lider pro-rus në Kiev / Kush është ‘i zgjedhuri’ i Putinit për Ukrainën
24/01 12:01
Top News-Një ‘klandestin’ në rrotën e avionit/ Fluturoi për 11 orë nga Johanesburgu në Amsterdam
24/01 11:59
Top News – S’ka më dyshime, prag lufte në Ukrainë… / SHBA e Britania largojnë stafin e ambasadave
24/01 11:56
Top News- Një vaksinë e përvitshme anti-covid/Shefi i Pfizer: Zgjidhje më e mirë se doza përforcuese
24/01 11:55
Gazetari në Greqi bën raportimin e pazakonshëm nën flokët e dëborës | Breaking Top News
24/01 11:51
Top News – Britania akuzon Rusinë / Përpjekje për qeveri ‘kukull’ të Moskës në Ukrainë
24/01 11:49
Top News – ‘Skifterët’ shqiptarë në Itali/ Vjedhin shtëpinë e ish-futbollistit të Milanit
24/01 11:39